LE: Koniec pięknej serii Legii!

Aktualizacja: 28 lis 2014, 00:09
27 lis 2014, 20:50

Legia Warszawa przegrała na wyjeździe 1;0 z KSC Lokeren. Jedyną bramkę dla gospodarzy w tym spotkaniu strzelił Hans Vanaken.

Od samego początku spotkania Legia próbowała narzucić swój styl gry, do jakiego przyzwyczaiła swoich kibiców w tej edycji Ligi Europejskiej. Jednak już w 7 minucie spotkania, po stracie Vrdoljaka w środkowej strefie boiska bramkę na 1:0 dla Lokeren strzelił Vanaken. Po straconym golu legioniści cofnęli się do defensywy. Piłkarze Heninga Berga mnóstwo piłek tracili w środkowej strefie boiska, co z pewnością było spowodowane mocno nasiąkniętą murawą. W 21 minucie groźnie na bramkę Kuciaka strzelał Patosi, jednak słowacki bramkarz nie dał się zaskoczyć. Po słabszym fragmencie gry Legia otrząsnęła się, czego efektem była poprzeczka Łukasza Brozia z 28 minuty spotkania. Pod koniec pierwszej połowy indywidualną akcją popisał się jeszcze Sa, jednak piłka minimalnie minęła słupek bramki gospodarzy.

Po przerwie obraz gry znacząco się nie zmienił. Warszawiacy próbowała odrobić straty, ale przez rażącą niedokładność w podaniach większość akcji kończyło się fiaskiem. Jedyną szansę na zdobycie gola miała w 56 minucie, kiedy to Guilherme obsłużył prostopadłym podaniem Żyro, ten dograł do Dudy, który jednak strzelił tylko w boczną siatkę bramki strzeżonej przez Barry’ego. W samej końcówce meczu Lokeren próbowało jeszcze podwyższyć wynik spotkania, jednak w wielkim zamieszaniu w polu karnym Legii, wprowadzony po przerwie Remacle minimalnie spudłował.

Legia Warszawa co prawda próbowała strzelić wyrównującego gola, ale w tym dniu to piłkarze belgijscy byli w lepszej dyspozycji i to oni ostatecznie zainkasowali komplet punktów.

Pomimo porażki mistrzów Polski, utrzymają oni pozycję liderów w grupie L, bowiem przed tym spotkaniem mieli oni komplet 12 punktów i zapewniony awans do kolejnej fazy rozgrywek. Z kolei Lokeren, mimo tego zwycięstwa nie ma już żadnych szans na awans. Trabzonspor wygrał z Metalistem Charków i tym samym, przy korzystniejszym bilansie bezpośrednich meczów, pozbawił graczy Lokeren kontynuowania swojej przygody w Lidze Europejskiej.

Legia Warszawa 0 -1  KSC Lokeren (0:1)

Legia: 12. Dusan Kuciak – 28. Łukasz Broź, 25. Jakub Rzeźniczak, 15. Inaki Astiz, 6. Guilherme – 21. Ivica Vrdoljak, 3. Tomasz Jodłowiec – 20. Jakub Kosecki (33. Michał Żyro 46′), 8. Ondrej Duda, 18. Michał Kucharczyk – 70. Orlando Sa (9. Marek Saganowski, 63′)

Lokeren: 1. Boubacar Barry – 13. Georgios Galitsios, 5. Mijat Maric, 2. Alexander Scholz, 3. Denis Odoi – 20. Hans Vanaken, 7. Killian Overmeire, 8. Koen Persoons – 29. Nill De Pauw (9. Mbaye Leye 74′), 19. Junior Dutra (17. Cyriel Dessers 90′), 10. Ayanda Patosi (14. Jordan Remacle 86′)

Sędzia:  Michael Koukoulakis