Lech nie daje za wygraną i broni pozycji lidera!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:34
31 maj 2015, 19:50

Lech Poznań, podobnie jak Legia Warszawa wygrał dzisiejsze swoje spotkanie 1:0 z Pogonią Szczecin dzięki czemu na dwie kolejki przed końcem T-Mobile Ekstraklasy zachował pozycję lidera!

Jedyną bramkę w meczu w doliczonym czasie gry 1. połowy zdobył Karol Linetty!

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy co chwilę byli pod lub w polu karnym “Portowców”. W pierwszy 30 minutach trzy świetne okazje miał Zaur Sadajew, ale jak na Czeczena przystało zmarnował je koncertowo. Kibice zgromadzeni przy Bułgarskiej na pierwsze trafienie swojego zespołu musieli poczekać aż do 45. minuty! W ostatniej akcji pierwszej części spotkania do siatki Pogoni trafił Karol Linetty, który pewnym strzałem sprzed 16. metra pokonał Kudłę.

W drugich 45 minutach obraz gry się nie zmienił. Dominował Lech, z kolei Pogoń liczyła na kontry i niezawodnego ostatnio Zwolińskiego. Ten też był najbliższy strzelenia wyrównującej bramki. Napastnik Szczecinian popisał się świetnym strzałem z powietrza, ale jeszcze lepsze umiejętności bramkarskie pokazał Gostomski, który tą interwencją ostateczne wybronił Lechowi 3 punkty!