Lech Poznań mistrzem Polski! Drużyna U-19 najlepsza w Centralnej Lidze Juniorów

5 cze 2023, 18:06

Młodzieżowa drużyna Lecha Poznań wygrała w ostatniej kolejce Centralnej Ligi Juniorów 3:1 z dotychczasowym mistrzem tej kategorii wiekowej, Zagłębiem Lubin i sięgnęło po tytuł. Ekipa “Kolejorza” nie oddała prowadzenia w ligowej tabeli od dziewięciu kolejek.

Lech Poznań U-19 z mistrzostwem CLJ

Przed ostatnią kolejką rozgrywek w Centralnej Lidze Juniorów młodzieżowa drużyna Lecha Poznań miała wszystko w swoich rękach, jeśli chodzi o kwestię mistrzostwa w swojej kategorii wiekowej. “Kolejorz” miał 59 punktów, tyle samo co drugi Górnik Zabrze, dlatego do sukcesu brakowało mu tylko jednego “oczka”.

Decydujący mecz z Zagłębiem Lubin zaczął się dla Lecha źle – już w drugiej minucie gola na 1:0 strzelił Szymon Karasiński. Po przerwie “Kolejorz” dopiął jednak swego. Maksymilian Dziuba (46. minuta), Igor Kornobis (75. minuta) i Kacper Kroczyński (86. minuta) zapewnili Lechowi zwycięstwo i mistrzostwo Polski.

Drugi tytuł dla Lecha

Drużyna Lecha Poznań do lat 19 nie weszła zbyt dobrze w rozgrywki CLJ. Po ośmiu kolejkach plasowała się bowiem dopiero na ósmej pozycji, ale później zaczęła regularnie punktować, dzięki czemu już od 11. serii gier znajdowała się na ligowym podium. Na pozycję lidera wskoczyła w 21. kolejce i nie oddała jej już do końca.

Dla młodzieżowej drużyny Lecha Poznań to drugie mistrzostwo w Centralnej Lidze Juniorów – po raz pierwszy triumfowała w sezonie 2017/18. Przed rokiem z kolei mistrzem było Zagłębie Lubin.

Sensacyjne doniesienia dziennikarzy. Saudyjczycy chcą Roberta Lewandowskiego!