Lechia Gdańsk pokonuje zespół Roberto Carlosa

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:44
15 sty 2015, 18:31

Piłkarze Lechii Gdańsk przebywający na zgrupowaniu w Turcji rozegrali drugie spotkanie towarzyskie, w pierwszym sparingu musieli uznać wyższość Chemnitzer FC ulegając 1:3. Tym razem okazali się lepsi od 11 drużyny ligi tureckiej Akhisar Belediyspor. Warto odnotować że trenerem Akhisaru jest gwiazda światowej piłki, były gracz m.in. Realu Madryt…Roberto Carlos.

W tym meczu szkoleniowcy Lechii mieli okazję pierwszy raz przyjrzeć się nowym nabytkom klubu z Gdańska, są nimi Jakub Wawrzyniak, Grzegorz Wojtkowiak oraz Litwin Donatas Kazlauskas.

Pierwsza część spotkania była wyrównana, lecz nieznaczną przewagę można przypisać piłkarzom Lechii, którzy częściej zagrażali bramce rywala. W 32 minucie spotkania na prowadzenie wyszli Lechici, okazję sam na sam wykorzystał Friesenbichler, dla którego była to druga bramka w drugim meczu przedsezonowym.

Druga połowa wyglądała podobnie, lecz wynik do końca meczu nie uległ zmianie. Dobrą okazje na wyrównanie miał po stronie Akhisaru były piłkarz Legii Warszawa Bruno Mezenga, jednak piłka wylądowała na spojeniu słupka z poprzeczką. Natomiast okazję na podwyższenie wyniku dla Gdańszczan mieli, Bartłomiej Pawłowski i Maciej Makuszewski. Podczas meczu niegroźnej kontuzji łuku brwiowego nabawił się obrońca Lechii Nikola Leković i musiał opuścić plac gry.

Lechia Gdańsk – Akhisar Belediyespor 1:0 (1:0)
1:0 Friesenbichler 32′

Lechia: Bąk – Wojtkowiak (46. Pietrowski), Janicki (46. Rudinilson), Garbacik (46. Bougaidis), Wawrzyniak (46. Leković, 64. Możdżeń) – Kazlauskas (46. Makuszewski), Możdżeń (46. Dźwigała), Łukasik (46. Borysiuk), Bruno Nazario (46. Vranjes), Grzelczak (46. Pawłowski) – Friesenbichler (46. Colak).

Akhisar: Daglaroglu (64. Tuncel) – Cebe (46. Kosnek), Konuk, Sonko – Zokora (46. Birinci), Yuce (46. Djoum), Kisa (46. Calis), Vural (46. Zengin), Mezenga (46. Keles) – Akyuz (46. Ozer), Gekas (46. Gokoglan, 74. Mezenga).