Lechia grała w piłkę, ale wygrała Korona!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:49
8 lis 2014, 17:35

Nie tak wyobrażali sobie kolejne spotkanie Lechii Gdańsk ich fani zgromadzeni w PGE Arenie! Gdańszczanie ponownie przegrali ulegając tym razem 1:2 Koronie Kielce!

Ten mecz wcale nie musiał mieć takiego wyniku jaki miał. To gospodarze byli lepsi, stwarzali sobie więcej sytuacji, ale niestety nic z tego nie wynikało. Co więcej to Korona jako pierwsza trafiła do siatki Bąka. W 25 minucie na listę strzelców wpisał się doświadczony Francuz- Oliver Kapo. Jakby tego było mało, na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy na 0:2 podwyższył Jovanović i już wtedy było wiadomo, że odrobić takie straty będzie bardzo trudno!

Tak też było. Mimo że Lechia atakowała to pokonać Cerniauskasa udało się dopiero w doliczonym czasie gry, a honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył najlepszy strzelec gdańskiej drużyny, sprowadzony przed tym sezonem z Norymbertki- Antonio Colak ustalając wynik spotkania na 1:2!

Lechia Gdańsk – Korona Kielce 1:2 (0:2)
0:1 – Olivier Kapo 25′
0:2 – Vlastimir Jovanović 42′
1:2 – Antonio Colak 90+3′

Składy:

Lechia Gdańsk: Mateusz Bąk – Mateusz Możdżeń, Adam Dźwigała, Rafał Janicki Nikola Leković – Marcin Pietrowski, Ariel Borysiuk, Daniel Łukasik (68′ Piotr Wiśniewski), Stojan Vranjes (46′ Kevin Friesenbichler), Bruno Nazario (46′ Piotr Grzelczak) – Antonio Colak.

Korona Kielce: Vytautas Cerniauskas – Paweł Golański (72′ Leandro), Piotr Malarczyk, Radek Dejmek, Kamil Sylwestrzak – Paweł Sobolewski (90′ Michał Janota), Vlastimir Jovanović, Kyryło Petrow, Nabil Aankour (87′ Jacek Kiełb), Olivier Kapo – Przemysław Trytko.

Żółte kartki: Friesenbichler (Lechia), Trytko (Korona).

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock).