Lechia nadal bez błysku i przełamania!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:49
31 paź 2014, 19:52

Na inaugurację 14. kolejki T-Mobile Ekstraklasy gdańska Lechia zremisowała na wyjeździe z beniaminkiem- Górnikiem Łęczna 1:1. Bramki strzelili Patrik Mraz w 24. oraz Antionio Colak w 51. minucie!

Lechia po dwóch porażkach z rzędów (1:0 z Legią oraz 4:1 po dramatycznym stylu ze Śląskiem Wrocław) liczyła na przełamanie w starciu z beniaminkiem ligi. Miała ku temu należyte podstawy gdyż drużyna z Łęcznej również nie zachwyca ostatnio formą i podobnie jak goście dzisiejszego spotkania zaliczyli ostatnio dwie porażki ( 1:0 z Lechem i Podbeskidziem).

Mecz rozpoczął się lepiej dla gospodarzy, którzy objęli prowadzenie w 24. minucie po strzale Słowaka- Patrika Mraza. Kolejne minuty to próba uspokojenia gry przez Górnik oraz napieranie i dążenie do wyrównania przez Lechię. Stało się to jednak dopiero w drugiej części meczu. Po kapitalnej akcji wyrównującą bramkę w 51. minucie zdobył jeden z nowych nabytków Gdańszczan, Chorwat Antonio Colak dla którego to już 6. trafienie w tym sezonie T-Mobile Ekstraklasy.

W 81. minucie czerwonym kartonikiem ukarany został strzelec pierwszego gola- Patrik Mraz, ale wynik już do końca nie uległ zmianie.

Górnik Łęczna – Lechia Gdańsk 1:1 (1:0)
1:0 – Mraz 23′
1:1 – Colak 50′

Składy:

Górnik: Prusak – Sasin (69′ Mierzejewski), Szmatiuk, Bożić, Mraz – Bonin, Burkhardt, Nowak, Bielak, Cernych (58′ Bożok) – Hasani (73′ Szałachowski).

Lechia: Bąk – Możdżeń, Dźwigała, Bougaidis, Leković – Makuszewski (84′ Pawłowski), Pietrowski, Łukasik, Wiśniewski (68′ Friesenbichler), Grzelczak (58′ Bruno Nazario) – Colak.

Żółte kartki: Bougaidis, Makuszewski (Lechia).

Czerwona kartka: Mraz /83′ za faul/ (Górnik).

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków).