Lechia w “10” rozbija Piast Gliwice!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:45
7 gru 2014, 17:44

Lechia Gdańsk pokonała na własnym stadionie Piast Gliwice 3:1.

Spotkanie miało bardzo dramatyczny przebieg, a bohaterem zespołu został Piotr Wiśniewski, który zdobył dla Gdańszczan 3 bramki!

Mecz rozpoczął się dramatycznie ponieważ już w 11 minucie Rafał Janicki po jednym ze starć stracił przytomność i musiał opuścić boisko. Mamy nadzieję, że Rafał szybko dojdzie do siebie, chociaż całe zajście wyglądało przerażająco! Niedługo po tym coraz groźniejsze ataki Gdańszczan przyniosły efekt w postaci dwóch bramek autorstwa Piotra Wiśniewskiego. Lechia spokojnie prowadziła 2:0, ale tuż przed przerwą czerwoną kartkę za bezmyślne zagranie otrzymał lewy obrońca Bougaidis!

W drugiej połowie Piast starał się zdobyć kontaktowego gola jednak to co nie udało się Gliwiczanom udało się Wiśniewskiemu po raz 3 w tym meczu! W 52 minucie po ładnej indywidualnej akcji skompletował hat-tricka!

Piast Gliwice potrafił w końcówce odpowiedzieć tylko golem Kamila Wilczka i tym samym Lechia po serii fatalnych spotkań odbija się od ligowego dna! Pierwsze 3 punkty dla Jerzego Brzęczka.