Legia po thrillerze i golu w 100. minucie ogrywa Austrię Wiedeń i jest w 4. rundzie el. LKE!

17 sie 2023, 21:04

To był istny rollercoaster! Legia Warszawa prowadziła już z Austrią Wiedeń 3:0 i była spokojna o awans do 4. rundy el. LKE, ale w doliczonym czasie gospodarze trafili na 3:4 i szykowała się dogrywka. W niemal ostatniej akcji Ernest Muci strzelił jednak na 5:3 i to Legia awansowała dalej!

Dwa szybkie ciosy Legii w pierwszej połowie

Pierwsza połowa spotkania rozgrywanego w stolicy Austrii stała na wyrównanym poziomie. Obie drużyny miały swoje okazje, ale lepszą skutecznością popisała się Legia. W 39. minucie Patryk Kun dograł do Jurgena Elitima, a ten pięknym, silnym i mierzonym strzałem lewą nogą wyprowadził gości na prowadzenie.

Gospodarze nie mieli pomysłu na odrobienie strat, a na dodatek tuż przed zejściem do szatni ekipa Kosty Runjaicia podwyższyła prowadzenie. Tym razem w roli asystenta był Bartosz Slisz, który zagrał na długi słupek. Tam znalazł się Marc Gual, który strzałem głową zapewnił gościom dwubramkowe prowadzenie tuż przed przerwą.

Emocjonująca druga połowa i awans Legii

Od początku drugiej części ponownie więcej z gry miała drużyna Kosty Runjaicia. Już kilkadziesiąt sekund po wznowieniu gry Patryk Kun ładnie uderzał głową, ale świetnie spisał się bramkarz Austrii. W 57. minucie z kolei Tomas Pekhart był o włos od strzelenia trzeciej bramki. Tym razem także zabrakło mu nieco szczęścia.

Czeski napastnik zrehabilitował się zaledwie 120 sekund później. Po szybkiej kontrze Legii piłkę w polu karnym dostał Marc Gual, po czym od razu obsłużył niepilnowanego Pekharta. Temu nie pozostało nic innego, jak wbić piłkę do pustej bramki.

Przy wyniku 3:0 Legia była spokojna o awans do 4. rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy. Tego spokoju zabrakło jednak w 69. minucie. Dominik Fitz podał do wbiegającego w pole karne Andreasa Grubera, a ten ładnym uderzeniem zmniejszył straty i doprowadził do stanu 1:3.

W 83. minucie duet Fitz – Gruber ponownie dał o sobie znać. Pierwszy z nich dośrodkował z głębi pola w szesnastkę, a tam kompletnie niepilnowany austriacki napastnik trafił na 2:3 i w tym momencie o losach meczu miała decydować dogrywka.

Wicemistrzowie Polski nie zamierzali odpuszczać i już cztery minuty później dostali za to nagrodę. W 87. minucie Paweł Wszołek dograł do wprowadzonego wcześniej na boisko Macieja Rosołka, a ten mierzonym uderzeniem trafił na 4:2. 120 sekund później Aleksandar Jukic dostał czerwoną kartkę za uderzeniem Bartosza Slisza i do końca Legia grała w przewadze liczebnej.

Arbiter doliczył do drugiej połowy aż dziewięć minut i jak się okazało, była to woda na młyn dla piłkarzy Austrii Wiedeń. W siódmej minucie doliczonego czasu Johannes Handl zagrał ze skrzydła do Reinholda Ranftla, a ten doprowadził do stanu 3:4 i dogrywki… ale jednak nie!

W dziesiątej minucie doliczonego czasu gry Ernest Muci zebrał piłkę w polu karnym, sprytnie ograł obrońcę i wpakował piłkę do siatki na 5:3, zapewniając tym samym Legii awans do kolejnej rundy!

3:5 Ernest Muci 90+10′

Legia Warszawa awansowała tym samym do 4. rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy. Zagra w niej z duńskim Midtjylland lub Omonią Nikozja. W pierwszym meczu Cypryjczycy wygrali 1:0.