Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Legia jedzie do Białegostoku po komplet punktów

Legia jedzie do Białegostoku po komplet punktów

0

Dziś wieczorem Legia Warszawa rozegra mecz w ramach 5. kolejki T-mobile Ekstraklasy. Jej przeciwnikiem będzie Jagiellonia Białystok.

Obie ekipy po 4. kolejkach mają na swoich kontach po 7. punktów, jednak to rozpędzona Legia jest faworytem w tym spotkaniu. W ostatniej kolejce Jagiellonia przegrała na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 0:3 natomiast Legia rozgromiła beniaminka z Łęcznej aż 5:0.

Drużyna z Łazienkowskiej wczoraj otrzymała od UEFA kolejny cios, który definitywnie zamknął drogę powrotną Legii do Ligi Mistrzów. UEFA odrzuciła odwołanie w sprawie walkowera a na domiar złego zmieniła zdanie i poinformowała, że nie wesprze Legii w błyskawicznym odwołaniu do CAS.

Jagiellonia Białystok póki co spisuje się całkiem porządnie i po 4. kolejkach ma tylko 3. punkty straty do lidera – GKS Bełchatów. Białostoczanie nie mogą narzekać na złą grę i liczą na zwycięstwo z Mistrzem Polski na własnym stadionie.

Czy Legia dobita po raz drugi i trzeci przez UEFA jest w stanie szybko się otrząsnąć i zdobyć dzisiaj kolejny komplet punktów? Już tydzień temu Legioniści udowodnili, że nie decyzje UEFA grają a ich nogi. Z motywacją nie powinno być problemu, ponieważ drużyna Heninga Berga jest zapewne sfrustrowana krzywdzącą ich decyzją i nie dość, że są rozpędzeni to sportowa złość sprawi, że Legia wygra dzisiejsze spotkanie.

 

Autor: Grzegorz Hetman