Legia męczyła się w Kazachstanie. Wymęczyła remis 2:2 z Ordabasami

27 lip 2023, 18:59

Legia Warszawa rozpoczęła zmagania w eliminacjach Ligi Konferencji Europy od remisu. W pierwszym meczu drugiej rundy wicemistrzowie Polski zremisowali 2:2 z Ordabasami Szymkent, choć drużyna z Kazachstanu prowadziła już 2:0.

Ordabasy zaskoczyły Legię

Zarówno dla Ordabasów, jak i Legii Warszawa był to pierwszy w tym sezonie mecz w europejskich pucharach. Znacznie większy rytm meczowy mieli jednak piłkarze z Kazachstanu, których liga rozgrywana jest w sytemie wiosna – jesień. Wicemistrzowie Polski z kolei mieli za sobą zaledwie dwa spotkania – w Superpucharze z Rakowem i ŁKS-em w Ekstraklasie.

Pierwsze fragmenty meczu należały do Legii. Już w siódmej minucie świetną okazję miał Patryk Kun, ale jego strzałem z pola karnego przeleciał nad poprzeczką. Po chwili gospodarze niespodziewanie wyszli na prowadzenie. W 13. minucie Usevalad Sadovski przejął bezpańską piłkę i z kilkunastu metrów przelobował źle ustawionego Kacpra Tobiasza.

Choć Legia miała być wyraźnym faworytem, wcale nie miała zbyt wielu dogodnych okazji do wyrównania. W 36. minucie silny strzał z dystansu oddał Marc Gual, ale jego próbę dobrze wybronił bramkarz Ordabasów. Pierwsza połowa zakończyła się więc zwycięstwem gospodarzy 1:0.

Legia odrobiła straty i zremisowała

Podobnie jak w pierwszej części, druga rozpoczęła się dla ekipy z Kazachstanu znakomicie. W 48. minucie Askhat Tagybergen celnie dośrodkował z rzutu rożnego, a w polu karnym najwyżej wyskoczył Pape Mamadou Mbodj i silnym strzałem głową podwyższył na 2:0.

W 63. minucie piłkarze Kosty Runjaicia w końcu zaproponowali coś konkretnego w ofensywie i od razu zakończyło się to strzeleniem gola kontaktowego. Wprowadzony chwilę wcześniej Makana Baku dograł na wolne pole do Guala, a ten podał wgłąb pola karnego, gdzie znajdował się Tomas Pekhart. Czech nie pomylił się z bliskiej odległości i trafił na 1:2.

W kolejnych fragmentach gra obu zespołów nie porywała, choć gospodarze mieli kilka okazji do podwyższenia prowadzenia. Zamiast tego, w 86. minucie Legia doprowadziła do wyrównania. Paweł Wszołek znalazł się w wolnej strefie i dograł wprowadzonego kilka minut wcześniej Blaza Kramera, który z bliskiej odległości trafił do pustej bramki.

Ordabasy Szymkent vs Legia Warszawa 2:2
1:0 Usevalad Sadovski 13′
2:0 Pape Mamadou Mbodj 48′
2:1 Tomas Pekhart 63′
2:2 Blaz Kramer 86′

W rewanżowym spotkaniu faworytem z pewnością będzie Legia Warszawa. Mecz decydujący o awansie do trzeciej rundy eliminacji odbędzie się w czwartek, 3 sierpnia o godzinie 21:00.

Szymański z golem w debiucie! [WIDEO] Fenerbahce zmiotło drużynę z Mołdawii w el. LKE