Strona główna Piłka nożna Europejskie puchary Legia – Metalist: udowodnić wyższość!

Legia – Metalist: udowodnić wyższość!

0

Legia Warszawa już dzisiaj może cieszyć się z awansu do fazy pucharowej Ligi Europejskiej. Wojskowi dzisiejszego wieczoru zmierzą się przy Łazienkowskiej z Metalistem Charków. Jeśli Legia ogra Ukraińców, a Trabzonspor pokona Lokeren to Warszawiacy już po 4. kolejkach będą mieli zapewnione miejsce w kolejnej fazie LE.

Legioniści nie zaznali w tym sezonie jeszcze smaku porażki na arenie międzynarodowej. Piłkarze Henninga Berga nie grają może zbyt widowiskowo, jednak prezentują bardzo solidny i konsekwentny futbol. Warszawiacy zanotowali wielki skok w rankingu klubowym UEFA i poza tym zbierają kolejne premie za zwycięstwa.

Kluczową postacią w tym meczu będzie niewątpliwie Ondrej Duda. Słowak jest w tym sezonie w bardzo wysokiej formie i notuje bardzo dobre występy. Konsekwencją tego jest powołanie do dorosłej reprezentacji swojego kraju. 2 tygodnie temu Duda przesądził o losach meczu w Charkowie, gdzie po pięknej indywidualnej akcji dał Legii jedyną bramkę, która jak się okazało, pozwoliła Wojskowym na zgarnięcie pełnej puli w tym spotkaniu.

Na jaką wyjściową “11” postawi Henning Berg? W bramce nie będzie niespodzianki i zobaczymy Dusana Kuciaka. Linią obrony ze środka dowodzić będą Jakub Rzeźniczak z Inakim Astizem. Na bokach bloku defensywnego powinniśmy zobaczyć Łukasza Brozia oraz Brazylijczyka Guliherme. Parę dwóch defensywnych pomocników będą stanowić Ivica Vrdoljak z Tomaszem Jodłowcem. Skrzydła zajmą Michałowie: Żyro i Kucharczyk. W ataku pojawią się Ondrej Duda oraz Orlando Sa. Pod uwagę był też brany wariant z Markiem Saganowskim w ataku i Mateuszem Szwochem na skrzydle, jednak obu Polaków powinniśmy ujrzeć na boisku dopiero po przerwie.

Początek spotkania o 21:05.