Legia pewnie pokonuje Cracovię i ucieka w tabeli!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:45
1 gru 2014, 19:52

Legia Warszawa 2:0 pokonała Cracovię Kraków w ostatnim meczu kolejki T-Mobile Ekstraklasy i umocniła się na pozycji lidera!

Legia zagrała pewnie i zasłużenie wygrała z zespołem z Krakowa. Bardzo dobre spotkanie rozegrał Orlando Sa. Pierwsza bramka padła już w 10. minucie po dosyć komicznej sytuacji. Własnego bramkarza przelobował Marciniak. Zaprawdę przepiękny gol. Legia w pierwszej połowie miała przewagę, ale grała zachowawczo. Do przerwy wynik już nie uległ zmianie.

Druga połowa, a szczególnie jej końcówka była pod dyktando Legii. W 72. minucie piłkę po strzale głową z najbliższej odległości wpakował Sa. Portugalczyk 5 minut wcześniej wszedł na plac gry. Klub ze stolicy mógł wygrać wyżej, ale nie wykorzystał kilku dobrych okazji.

Legia umocniła się na pozycji lidera i po 17 kolejkach nazbierała 35 punktów. Druga Wisła traci do Legii 6 oczek. Cracovia zajmuje obecnie 14. pozycję z 18 punktami na koncie.

Skład Legii: Dusan Kuciak, Łukasz Broź, Jakub Rzeźniczak, Inaki Astiz, Guilherme, Ivica Vrdoljak, Helio Pinto, Jakub Kosecki, (75′ Michał Kucharczyk) Ondrej Duda, (84′ Krystian Bielik) Michał Żyro, Miroslav Radović (67′ Orlando Sa)

Skład Cracovii: Krzysztof Pilarz, Bartosz Rymaniak, Mateusz Żytko, Adam Marciniak, (84′ Krzysztof Nykiel) Luiz Santos Deleu, Miroslav Covilo, Damian Dąbrowski, Marcin Budziński, Boubacar Dialiba, Przemysław Kita, (66′ Dariusz Zjawiński) Deniss Rakels (71′ Łukasz Zejdler)

Autor: Maciej Zadroga