Legia pewnie pokonuje Trabzonspor i zajmuje 1. miejsce w grupie!

11 gru 2014, 22:57

Legia Warszawa po samobójczej bramce Ozturka i pięknym trafieniu Orlando Sa wygrała z Trabzonsporem i zajęła pierwsze miejsce w grupie L!

Spotkanie miało zadecydować o pierwszym miejscu w grupie i związanym z tym rozstawieniem przy losowaniu par 1/16 finału. Legia do zwycięstwa w grupie potrzebowała choćby punktu. Mecz rozgrywany był w niecodziennych jak na europejskie standardy okolicznościach – z powodu kar od UEFA obywał się on bez udziału kibiców.

Od początku meczu przeważali gospodarze. W 7 minucie mieli doskonałą okazję do zdobycia bramki, ale piłka nie trafiła do siatki, bo piłkę z linii bramkowej po strzale Orlando Sa wybił turecki obrońca. W 22 minucie padła pierwsza bramka dla Legii. Po niesamowitym zamieszaniu w polu karnym, piłkę w siatce umieścił… turecki bramkarz. Wcześniej strzały legionistów z doskonałych pozycji zatrzymywał obrońca, bramkarz, a także słupek. W 34 minucie boisku z powodu kontuzji opuścił Michał Żyro, a zastąpił go Jakub Kosecki. Do przerwy Legia prowadziła 1:0.

W drugiej części spotkania ponownie odważnie rozpoczęli podopieczni Henninga Berga. W 55 minucie Orlando Sa ładnie minął obrońcę i precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza rywali. Trzeba jednak zaznaczyć, że goście także mieli swoje okazje do zdobycia bramki. Kilka razy skutecznie atakował Kuciak, w jednej z akcji sędzia mógł podyktować karnego dla Trabzonu, a w innej sytuacji koszmarny błąd sędziego liniowego, który pokazał spalonego, pozbawił gola gości.

Mimo tego to Legia przez całe spotkanie kontrolowała przebieg meczu i zasłużenie wygrała to spotkanie. Trabzonspor kończył mecz w dziesiątke, po czerwonej kartce otrzymanej w doliczonym czasie gry przez Mehmeta Ekici.

Dzięki zwycięstwu legioniści z dorobkiem 15 punktów pewnie wygrali swoją grupę i będą rozstawieni w losowaniu par 1/16 finału. Odbędzie się ono w najbliższy poniedziałek.

W drugim spotkaniu tej grupy Metalist Charków uległ Lokeren 0:1