Legia rozgromiła Górnik Zabrze!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:45
5 gru 2014, 22:24

Legia Warszawa rozgromiła na wyjeździe Górnik Zabrze 4:0 po bramkach Astiza, Żyry, Radovicia oraz Orlando Sa i umocniła się na pozycji lidera T-Mobile Ekstraklasy!

Spotkanie doskonale rozpoczęło się dla mistrzów Polski, którzy już w 12. minucie objęli prowadzenie! Duda dośrodkował z rzutu wolnego. Ivica Vrdoljak trącił futbolówkę głową, a ta odbiła się od słupka. Inaki Astiz bez problemu wpakował piłkę do bramki Górnika!

W 33. minucie było już 2:0 dla Wojskowych, a kapitalnym trafieniem popisał się Michał Żyro, który z  ponad 20 metrów trafił pod poprzeczkę bramki Pavelsa Steinborsa.

Drugą połowę również lepiej rozpoczęli goście. Najpierw dobrą okazję w 54 minucie miał Żyro, ale podał do Koseckiego, który znajdował się na spalonym, ale co się odwlecze to nie uciecze i trzy minuty później Helio Pinto ładnie podał do Radovicia, który bez problemu ograł Magierę i podwyższył na 3:0!

Jednak to jeszcze nie koniec strzelaniny Legii. Na 9 minut przed końcem spotkania pięknym podaniem popisał się Żyro, futbolówkę po profesorsku przyjął Orlando Sa,ograł bezradnego Magierę i w sytuacji sam na sam bez problemu pokonał Steinborsa!

Warto również odnotować, że gospodarze w całym meczu nie oddali ani jednego celnego strzału na bramkę Dusana Kuciaka!