Legia słabsza od Austrii. Ernest Muci przywrócił nadzieje przed rewanżem

Aktualizacja: 10 sie 2023, 22:02
10 sie 2023, 20:57

Legia Warszawa przegrała w pierwszym meczu 3. rundy kwalifikacji Ligi Konferencji Europy. Stołeczny klub uległ na własnym stadionie Austrii Wiedeń 1:2. Dwie bramki dla gości strzelił Muharem Huskovic. Z kolei nadzieje gospodarzy na korzystny rezultat w dwumeczu przedłużył Ernest Muci.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Fatalny początek meczu. Prosty błąd Legii w rozegraniu

Legia Warszawa nie bez problemu awansowała do kolejnej rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy. W dwumeczu pokonała niżej notowane Ordabasy Szymkent 5:4. Teraz los połączył Wojskowych z Austrią Wiedeń. Niestety, w czwartkowym meczu ze zdecydowanie z lepszej strony pokazali rywale polskiego klubu.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla gospodarzy. Legia  straciła gola już po niespełna jedenastu minutach gry. Wówczas na listę strzelców wpisał się młodziutki Muharem Huskovic, choć trzeba przyznać, że 20-latek jedynie wykorzystał błąd warszawskiej defensywy. Bardzo słabo w rozegraniu zachowali się Kacer Tobiasz i Jurgen Elitim. Kolumbijczyk otrzymał piłkę od bramkarza Wojskowych, a następnie odegrał ją wprost pod nogi rywala.

Piłkarze z Wiednia nie mogli nie wykorzystać tak doskonałej sytuacji. Dominik Fitz zagrał więc do Huskovicia, który z łatwością umieścił futbolówkę w siatce. W kolejnych minutach Austria mogła jeszcze podwyższyć prowadzenie. Zawodnikom z bloku obronnego Legii przydarzyły się bowiem kolejne pomyłki, ale na szczęście goście nie potrafili zamienić ich na drugiego gola.

Huskovic bohaterem Austrii. Muci z golem kontaktowym

Jednobramkowa przewaga wiedeńczyków utrzymała się do drugiej połowy. Po zmianie stron kibicom przy Łazienkowskiej ponownie przedstawił się Muharem Huskovic. Tym razem 20-latek wyskoczył do dośrodkowania i głową skierował futbolówkę do siatki Legii Warszawa. Piłka wylądowała w bramce tuż przy prawym słupku.

W kolejnych minutach Wojskowi zaczęli naciskać na gości i starali się odmienić losy meczu. Swoje szanse mieli Marc Gual, Tomas Pekhart czy też Ernest Muci. Doskonale bramki wiedeńskiego zespołu strzegł jednak Christian Fruchtl. Sytuacja odmieniła się na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry. Wówczas gola na 1:2 strzelił Ernest Muci. To trafienie niezwykle ważne w kontekście rewanżu, którzy czeka Legię już za tydzień.

Legia Warszawa – Austria Wiedeń 1:2 (0:1)
0:1 – Muharem Huskovic 11′
0:2 – Muharem Huskovic 56′
1:2 Ernest Muci 87′