Wszyscy uczestnicy 1/8 finału Ligi Europy i Ligi Konferencji. Sytuacja Polaków w Europie

Aktualizacja: 23 lut 2024, 14:10
23 lut 2024, 10:33

Poznaliśmy już wszystkie roztrzygnięcia w 1/16 finału Ligi Europy oraz Ligi Konferencji Europy. Drużyny, które okazały się lepsze w pierwszych dwumeczach fazy pucharowej, dołączyły do ekip, które zajęły pierwsze miejsca w swoich grupach. Oprócz piłkarzy Legii Warszawa, rozgrywki w Europie musieli pożegnać również Przemysław Frankowski i Jakub Piotrowski.

Pierwsza faza pucharowa Ligi Europy i Ligi Konferencji za nami

W czwartkowych spotkaniach europejskich rozgrywek zdecydowanie nie brakowało emocji. Losy wielu spotkań ważyły się do ostatniego gwizdka sędziego, a w czterech przypadkach potrzebna była dogrywka. Pojedynek pomiędzy AS Romą i Feyenoordem musiał rozstrzygnąć konkurs rzutów karnych, w którym ostatni akt zagrał Nicola Zalewski. Reprezentant Polski wykorzystał piąty rzut karny i wprowadził swój zespół do kolejnej fazy pucharowej Ligi Europy.

Mniej szczęścia miało francuskie RC Lens Przemysława Frankowskiego, które przegrało z Freiburgiem po golu na 3:2 strzelonym w pierwszej części dogrywki, a także Bodo/Glimt Łukasza Łakomego, które zanotowało przegrany remis ze Sportingiem Lizbona.

Natomiast w Lidze Konferencji szczęście nie dopisało Jakubowi Piotrowskiemu i Łudogorcowi Razgrad. Bułgarski klub odpadł po rywalizacji z Servette FC. Decydujący okazał się gol z 6. minuty meczu, jedyne trafienie w całym dwumeczu. Awans zaliczył natomiast Szymon Włodarczyk wraz ze Sturm Graz po wygranej na wyjeździe 0:1 ze Slovanem Bratysława.

Pary 1/8 finału Ligi Europy oraz Ligi Konferencji Europy. Kluby Polaków trafiły na siebie