Legia w Lidze Europy!

28 sie 2014, 22:52

Legia Warszawa po jednostronnym spotkaniu w Warszawie, pewnie awansowała do fazy grupowej Ligi Europy. W drugim spotkaniu wygrali z FC Aktobe 2:0.

Od pierwszej minuty rewanżowego spotkania Legia miała optyczną przewagę, którą z czasem gry coraz bardziej się powiększała. Piłkarze Heninga Berga swoją przewagę udowodnili w 26 minucie po bramce Kucharczyka. Do przerwy wynik nie uległ zmianie, jednak widać było, że mecz dyktowany jest przez jedną drużynę a Legię dzieli już tylko 45 minut od końcowego sukcesu.

Druga połowa to nadal dominacja stołecznej drużyny. w 64 minucie po ładnej akcji z prawej strony boiska, podanie w pole karne otrzymał Radovic, który został faulowany. Karnego na bramkę zamienił Vrdoljak, jednak nie obyło się bez emocji, ponieważ strzał przeleciał tuż pod ręką Sudelnikowa.

Do końca spotkania nic się już nie zmieniło a Legia pewnie awansowała do fazy grupowej Ligi Europy. Jutro dowiemy się z kim Warszawska ekipa spotka się w grupie. Piłkarze oraz kibice po cichu liczą na Celtic Glasgow, który w brzydki sposób wyeliminował Mistrzów Polski z walki o Ligę Mistrzów.

Legia Warszawa wygrała z FC Aktobe w dwumeczu 3:0 (1:0, 2:0)

Autor: Grzegorz Hetman