Strona główna Piłka nożna Lewandowski ostatecznie kapitanem reprezentacji!

Lewandowski ostatecznie kapitanem reprezentacji!

0

Adam Nawałka ogłosił dziś, że nawet w przypadku powrotu do kadry Jakuba Błaszczykowskiego opaskę kapitana nadal będzie zakładał Robert Lewandowski! Tym samym szkoleniowiec “Biało-czerwonych” zmienił zasady nominowania kapitana.

Do tej pory “szefem” na boisku był zawodnik, który rozegrał najwięcej spotkań w polskich barwach. Od dziś jest już inaczej. Po kapitalnej jesieni, kiedy to właśnie “Lewy” nosił opaskę Nawałka nie chce psuć świetnej atmosfery oraz szyku który powstał w drużynie.

– Na początku mojej pracy z kadrą funkcję kapitana miał sprawować zawodnik mający najwięcej występów w biało-czerwonej koszulce. Obecnie po rozegraniu tegorocznych meczów eliminacyjnych i po głębszej analizie pracy z reprezentacją moim wyborem na kapitana drużyny jest Robert Lewandowski – mówi na łamach laczynaspilka.pl selekcjoner i dodaje: – Zbudowana struktura drużyny narodowej funkcjonuje zadowalająco. Robert w trudnych meczach eliminacyjnych pokazał, że szybko stał się prawdziwym liderem zespołu. Grał odpowiedzialnie i z poświęceniem, zarówno w ataku jak i działaniach defensywnych. Zawsze jest gotowy do wzięcia ciężaru gry na siebie, stwarzając kolegom okazje do strzelania goli. Pracując – jak na kapitana przystało – na sukces całej naszej drużyny.

Podczas ostatniej kilkudniowej wizyty w Niemczech spotkałem się i rozmawiałem też z Jakubem Błaszczykowskim. Poinformowałem go o mojej decyzji w sprawie kapitana. Bardzo liczę na jego powrót do kadry biało-czerwonych. Z nim – w jego dobrej, wysokiej dyspozycji – będziemy jeszcze lepszym zespołem. To świadomy wyzwań, ambitny piłkarz, doskonale rozumiejący zasady nowoczesnego futbolu. Gra w reprezentacji Polski jest dla Kuby niezwykle ważna – opowiada Nawałka.