Lewandowski show! Polak zapewnił Bayernowi tytuł!

7 maj 2016, 17:43

Bayern Monachium Mistrzem Niemiec! Po zwycięstwie nad Ingolstadt 2:1 podopieczni Guardioli wiedzą już na 100%, że nikt im już nie wydrze mistrzowskiego tytułu. Obie bramki na wagę trzech punktów zdobył Robert Lewandowski.

W pierwszej połowie gracze z Monachium wbrew wcześniejszym oczekiwaniom, nie narzucili tak dużego tempa, a ich przewaga na boisku nie była widoczna tak bardzo, jak zwykle. Jednak i taki przebieg meczu nie przeszkodził Bawarczykom w szybkim ustawieniu spotkania. W 15. minucie Robert Lewandowski dał prowadzenie Bayernowi po strzale z rzutu karnego, a nieco ponad 15 minut później po podaniu Xabi’ego Alonso Polak ponownie trafił do siatki. Bramkarz Ingolstadt nie miał nic do powiedzenia przy jego strzale w lewy róg bramki.

Tuż przed przerwą niespodziewanie gospodarze zmniejszyli swoją stratę do rywali. Alonso sfaulował jednego z przeciwników i arbiter bez wahania wskazał na “wapno”. Pewnie “jedenastkę’ na bramkę zamienił Moritz Hartmann, posyłając piłkę w lewy róg bramki.

Po przerwie goście nadal zaciekle atakowali. Bliski zdobycia był David Alaba oraz Douglas Costa. Strzał tego pierwszego o włos ominął bramkę Oczana, a piłka uderzona przez Costę zatrzymała się na słupku. Przez dalszą część meczu nic specjalnego się nie działo, aż w końcu w 92. minucie gospodarze mieli genialną okazję na wyrównanie. Lukas Hinterseer jednak strzelił obok prawego słupka bramki Neuera i Bayern ostatecznie wywiózł bezcenne 3 punkty.

Tym oto sposobem podopieczni Pepa Guardioli zapewnili sobie kolejny z rzędu tytuł mistrza Niemiec. Na dodatek ich bezpośredni rywal – Borussia Dortmund, przegrała dziś we Frankfurcie 0:1, więc nawet porażka Bayernu zapewniłaby im mistrza.