Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Lewandowski w Virtusie Entella!

Lewandowski w Virtusie Entella!

0

Zawodnik Pogoni Szczecin Mateusz Lewandowski został wypożyczony do włoskiego klubu Virtus Entella. Wypożycznie potrwa do końca sezonu 2014/15. Później klub z Italii będzie mógł zdecydować się na transfer definitywny. 

Virtus Entella to zespół grający we włoskiej Serie B. Klub z Chiavari jest beniaminkiem tej ligi. Samo miasto położone jest w regionie Liguria. Zaplecze włoskiej ekstraklasy inauguruje rozgrywki 30 sierpnia.

Lewandowski jest w Pogoni od sezonu 2011/2012, kiedy został sprowadzony z Wisły Płock. W tym czasie rozegrał w „granatowo-bordowych” barwach  10 meczów w I lidze (1 gol) oraz 45 w ekstraklasie (1 trafienie), do której awansował z Portowcami. Obrońca regularnie otrzymuje powołania do olimpijskiej reprezentacji Polski.

– Często powtarzamy, że chcemy dla zawodnika jak najlepiej – mówi wiceprezes Pogoni Grzegorz Smolny. – Zaplecze włoskiej ekstraklasy to dla Mateusza duża szansa i wyzwanie. Wypożyczamy go do Serie B i zobaczymy, jak to wszystko się potoczy. Na pewno to spora szansa rozwoju dla zawodnika.

Autor: Pogoń Szczecin

Foto: Pogonszczecin.pl