Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Lider kontra outsider, czyli Zawisza podejmuje Wisłę – zapowiedź

Lider kontra outsider, czyli Zawisza podejmuje Wisłę – zapowiedź

0

O 18:00 w Bydgoszczy czeka nas starcie lidera tabeli – Wisły Kraków z przedostatnim w tabeli Zawiszą. Jest to powrót Ekstraklasy po dwutygodniowej przerwie na Reprezentację.

Faworyta nietrudno wskazać. Wisła ma 15 punktów, czyli 5 razy więcej niż Bydgoszczanie. Grają bardzo dobrze, formą znowu błyszczą Głowacki (choć akurat jego dziś zabraknie na boisku), Sadlok, Boguski, a przede wszystkim Stilić. Jak tak popatrzeć na “Białą Gwiazdę”, to wszystko wygląda na zgrany kolektyw, który trudno będzie zatrzymać, tak samo jak trudne były mecze z Wisłą na początku poprzedniego sezonu. Wiślacy zatem nie powinni mieć kłopotów z przedostatnim Zawiszą. Ale to tylko na papierze.

Bo kto wie czy Ekstraklasa znów nas nie zaskoczy. Przecież robiła to już tyle razy, więc czemu nie teraz? Na ławce trenerskiej niebiesko-czarnych zadebiutuje Mariusz Rumak, który szybko wraca do pracy po przygodzie z Lechem. Jak wypadnie dziś jego zespół? Teoretycznie Zawisza nie ma argumentów, jednak kto wie, czy brak Arkadiusza Głowackiego nie będzie szansą dla Vasconcelosa, Drygasa i spółki. O tym przekonamy się za kilka godzin.