I liga: Arka rozbiła Rozwój i jest praktycznie pewna awansu!

6 maj 2016, 22:09

Arka Gdynia rozbiła na wyjeździe Rozwój Katowice aż 4:1 w meczu 29. kolejki piłkarskiej I ligi praktycznie zapewniając sobie awans do Ekstraklasy!

Przed tym spotkanie gdynianie byli w komfortowej sytuacji i pewnie zmierzali do awansu do Ekstraklasy. Spotkanie przeciwko Rozwojowi tylko utwierdziło wszystkich w przekonaniu komu jako pierwszemu należy się promocja do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Strzelaninę goście dzisiejszego spotkania rozpoczęli jednak dopiero w 31. minucie za sprawą wypożyczonego z Lecha Poznań, Dariusza Formelli. Tuż przed przerwą na 2:0 podwyższył jeszcze Yannick Kakoko i stało się pewne, że trzy punkty pojadą do Gdyni.

W drugiej połowie Arka tylko udowodniła swoją wyższość. Najpierw w 57. minucie golem popisał się dobrze znany z ekstraklasowych boisko Tadeusz Socha, a kwadrans przed końcem gospodarzy dobił Słowak, Miroslav Bożok. Rozwój stać było tylko na honorowe trafienie w samej końcówce. W 90. minucie wynik na 1:4 ustalił Przemysław Galecki.

W tabeli I ligi Arka Gdynia pewnie już prowadzi nad drugą Wisłą Płock, która swój mecz rozegra jednak dopiero w niedzielę. Rozwój jest 15. i do samego końca będzie walczył o utrzymanie na zapleczu Ekstraklasy.