Liga duńska: Kamil Wilczek show

Aktualizacja: 18 sty 2023, 09:53
20 paź 2019, 20:30

Broendby Kopenhaga sprostało roli faworyta i zwyciężyło 3:0 w wyjazdowym spotkaniu 13. kolejki ligi duńskiej z Lyngby FK. Do zwycięstwa walnie przyczynił się Kamil Wilczek swoimi dwoma trafieniami.

Goście w pierwszej połowie mieli aż 62% posiadania piłki, jednak na niewiele się to zdawało i dość długo nie mogli znaleźć drogi do bramki gospodarzy. Wszystko zmieniło się w 38. minucie, kiedy to Kamil Wilczek zaliczył premierowe trafienie po asyście Junga.

Lyngby FK w drugiej połowie zdając sobie sprawę z niekorzystnego wyniku, znacznie poprawiło swoją grę. Wszelkie nadzieje gospodarzy prysły jednak w 70. minucie, kiedy to po raz drugi do siatki trafił Kamil Wilczek, tym razem z rzutu karnego. Dwie minuty później wynik spotkania na 3:0 ustalił Frendrup.

Co nie powinno dziwić Kamil Wilczek został uznany za najlepszego piłkarza na boisku wg portalu sofascore z notą 8.5.

Po dzisiejszym spotkaniu drużyna Polaka znajduje się na trzecim miejscu w tabeli ligi duńskiej.

Lyngby FK – Broendby Kopenhaga 0:3 (0:1)