Liga Konferencji nie dla Lecha Poznań. Porażka w Trnawie i koniec z marzeniami o pucharach

17 sie 2023, 22:00

Lech Poznań nie będzie miał okazji do powtórzenia w tym roku wyczynu z Ligi Konferencji Europy z ubiegłego sezonu. “Kolejorz” przegrał na wyjeździe ze Spartakiem Trnawa 1:3 i pomimo zwycięstwa 2:1 w pierwszym spotkaniu, Lech żegna się z eliminacjami LKE.

Dwukrotne zastanawiające zachowanie piłkarzy Lecha

W pierwszej połowie “Kolejorz” nie był tą samą drużyną, która jeszcze przed tygodniem dość pewnie ogrywała Spartaka Trnawa. Dowodem na to była łatwość, z jaką straciła bramkę w 37. minucie. Obrońca słowackiej ekipy, Sebastian Kosa zagrał z własnej połowy długą piłkę do Kelvina Oforiego, a ten z łatwością poradził sobie z defensywą Lecha i strzałem po długim słupku pokonał Filipa Bednarka.

Nie był to pierwszy festiwał błędów ze strony ekipy Johna van den Broma. W 50. minucie Kelvin Ofori z łatwością wpadł w pole karne i wstrzelił piłkę na siódmy metr. Tam orientację stracił Joel Pereira, a po chwili do futbolówki dopadł Erik Daniel i bez większego problemu podwyższył na 2:0.

Piękny gol wyrzuca Lecha z el. LKE

Utrata drugiego gola nie podziałała na “Kolejorza” motywująco, ale i tak udało mu się zniwelować straty. W 64. minucie Mikael Ishak dograł do Kristoffera Velde, a ten przepięknym strzałem z linii pola karnego po długim słupku zmniejszył dystans do stanu 1:2. Taki rezultat dawał Lechowi dogrywkę.

O ile przy golu Velde był bohaterem, to 10 minut później zasłużył na krytykę. Norweg odpuścił dobiegającego do piłki Kristiana Kostrnę. Ten spod końcowej linii wrzucił w pole karne, a tam niepilnowany Lukas Stetina popisał się kapitalnym strzałem z przewrotki. Spartak prowadził wówczas 3:1 i to on był w 4. rundzie eliminacji LKE.

W końcówce meczu piłkarze Lecha wydawali się być kompletnie bez sił. Przełożyło się to na spokojne utrzymanie wyniku przez Spartak Trnawa, który ostatecznie wygrał 3:1.

Spartak Trnawa vs Lech Poznań 3:1
1:0 Kelvin Ofori 37′
2:0 Erik Daniel 55′
2:1 Kristoffer Velde 64′
3:1 Lukas Stetina 74′

Spartak Trnawa awansował więc do 4. rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy. Póki co słowacka drużyna nie zna jeszcze swojego przeciwnika o grę w fazie grupowej.

Legia po thrillerze i golu w 100. minucie ogrywa Austrię Wiedeń i jest w 4. rundzie el. LKE!