Liga Mistrzów. Manchester City demoluje Bayern, Inter wygrywa w Lizbonie

11 kwi 2023, 22:52

Po pierwszych ćwierćfinałowych meczach Ligi Mistrzów spore zaliczki przed rewanżami wywalczyły ekipy Interu Mediolan i Manchesteru City. Włoska ekipa wygrała na wyjeździe 2:0 z Benfiką Lizbona, natomiast mistrzowie Anglii rozbili Bayern Monachium 3:0.

Wtorkowe mecze w ćwierćfinale Ligi Mistrzów otwierały tę fazę rozgrywek. W grze w tegorocznej edycji pozostało już tylko osiem zespołów i tak naprawdę jest to już decydująca faza o tym, kto będzie miał szansę na grę w wielkim finale.

Inter z bezcenną zaliczką

Starcie Benfiki Lizbona z Interem Mediolan było o tyle ciekawe, że trudno było wskazać faworyta. Portugalczycy w poprzedniej rundzie rozbili w dwumeczu Club Brugge aż 7:1, natomiast ekipa z Serie A dość szczęśliwie znalazła się w tej fazie, wygrywając łącznie z FC Porto 1:0.

W pierwszej połowie przeważającą stroną byli gospodarze, ale generalnie mecz nie porywał. Najlepszą okazję po kwadransie miał Rafa Silva, ale znakomitą obroną popisał się Andre Onana. W 51. minucie nadeszła kluczowa akcja. Alessandro Bastoni idealnie dośrodkował na głowę Nicolo Barelli, a ten celnym strzałem dał Interowi prowadzenie. Na 2:0 w 82. minucie podwyższył Romelu Lukaku, który skutecznie wykonał rzut karny.

Benfica Lizbona vs Inter Mediolan 0:2
0:1 Nicolo Barella 51′
0:2 Romelu Lukaku [karny] 82′

Manchester City gromi Bayern

Manchester City miał za sobą kapitalny dwumeczu z RB Lipsk. Po remisie 1:1 w pierwszym spotkaniu, w rewanżu “The Citizens” wygrali aż 7:0, a pięć bramek strzelił Erling Haaland. Bayern natomiast dość łatwo uporał się z PSG, wygrywając łącznie 3:0.

Gospodarze od początku pokazywali swoją przewagę, czego pierwszy dowód nadszedł w 27. minucie, kiedy to cudownym strzałem z dystansu popisał się Rodri. Kolejne ciosy piłkarze Manchesteru City zadali w drugiej połowie. Najpierw w 70. minucie Bernardo Silva wykorzystał dobre podanie od Erlinga Haalanda i ładnym strzałem głową podwyższył na 2:0, a siedem minut później Norweg sam znalazł drogę do siatki.

Manchester City vs Bayern Monachium 3:0
1:0 Rodri 27′
2:0 Bernardo Silva 70′
3:0 Erling Haaland 77′

Rewanżowe spotkania pomiędzy Interem Mediolan i Benfiką Lizboną oraz Bayernem Monachium i Manchesterem City odbędą się w przyszłą środę, 19 kwietnia o godzinie 21:00.

Real Madryt – Chelsea: Zakłady i Typy Bukmacherskie (12.04). The Blues zatrzymają Królewskich na Bernabeu?