Liga Mistrzów: United i Ajax odpadają z rozgrywek! Siła własnych trybun nie wystarczyła

15 mar 2022, 23:37

We wtorkowych spotkaniach goście okazali się silniejsi od gospodarzy i zagrają w następnym etapie rozgrywek. Atletico wygrało z United i Benfica pokonała Ajax. W obu meczach padł taki sam wynik – 1:0 dla drużyny przyjezdnej.

Simeone dopiął swego i Atletico gra dalej

Atletico Madryt wytrzymało chwilowe oblężenie na początku spotkania i ułożyło sobie mecz pewną grą w obronie. W pierwszych 15 minutach agresywnie zaatakowali piłkarze United i Anthony Elanga miał świetną sytuację do pokonania Oblaka, ale bramkarz instynktownie odbił piłkę głową.

Chwile później groźnym uderzeniem z dystansu postraszył Rodrigo de Paul, tym razem to De Gea wykonał widowiskową paradę i odbił piłkę. Po tych sytuacjach mecz się uspokoił, a do strzelenia jedynej bramki doszło w 41. minucie po idealnej wrzutce Griezmanna. Piłka spadła na głowę Renanowi Lodiemu, który uderzył z bliskiej odległości po krótkim słupku i zdobył gola.

Na niewiele zdała się potrójna zmiana w 67 minucie kiedy na boisku pojawili się: Rashford, Matic i Pogba. Podopieczni Simeone grali bardzo dobrze w defensywie i oddali posiadanie Czerwonym Diabłom, którzy nie byli w stanie pokonać Oblaka. Stworzyli kilka sytuacji, ale żadna z nich nie zakończyła się powodzeniem.

Zawodnicy Manchesteru United mieli wiele do zarzucenia sędziemu tego spotkania, ponieważ niezwykle często zwracali się do niego z pretensjami. Żółtą kartkę obejrzał nawet członek sztabu szkoleniowego United – Darren Fletcher.

Manchester przegrał ostatecznie z Atletico 0:1.

Ajax poległ w meczu z Benficą

Gospodarze tego spotkania nie zdołali pokonać bramkarza rywali i odpadli z Ligi Mistrzów. Przez większość spotkania przeważali i stwarzali sobie znacznie więcej sytuacji, ale jedyny celny strzał Darwina Nuneza pozwolił Benfice awansować do ćwierćfinału.

W pierwszej części spotkania warta odnotowania była akcja Ajaxu, po której padła bramka. Sebastien Haller wpakował piłkę do siatki, ale gol został nieuznany. Sędzia liniowy podniósł chorągiewkę i odgwizdany został spalony. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem i piłkarze udali się do szatni.

Po powrocie na murawę gospodarze dalej więcej atakowali, lecz nie byli w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. W 77 minucie Benfica wykonywała rzut wolny i zdobyła bramkę dająca awans do ćwierćfinału. Grimaldo popisał się doskonałym dośrodkowaniem i Darwin Nunez wpakował piłke do siatki głową. W bramce nie popisał się Onana, który wyskoczył do piłki, ale nie zdołał jej wybić.

Ajax przegrał swoje spotkanie z Benficą 0:1.