Liga rosyjska: 90 minut Rafała Augustyniaka, Michał Kucharczyk poza kadrą meczową

17 sie 2019, 15:25

„Polski” Urał Jekaterynburg przegrał w 6. kolejce rosyjskiej Priemjer Ligi 1:3 z Krylją Sowietow na własnym boisku. W drużynie gospodarzy pełne 90 minut zagrał Rafał Augustyniak, poza kadrą meczową znalazł się natomiast Michał Kucharczyk.

Drużyna z Jekaterynburga pomimo większego procentu posiadania piłki oraz większej liczby celnych strzałów na bramkę przeciwnika przegrała bardzo wyraźnie swoje dzisiejsze spotkanie. Pierwszą bramkę dla przyjezdnych zdobył w 28. minucie Radu Ginsari. Kiedy mecz wkraczał w decydującą fazę czerwoną kartkę w drużynie gospodarzy otrzymał Roman Jemieljanow, co okazało się gwoździem do trumny dla tej drużyny. Krylja zdobyła następne bramki kolejno w 79. i 84. minucie. Na otarcie łez kibiców Urała Andrei Panyukov zdobył honorową bramkę w doliczonym czasie gry.

Rafał Augustyniak za dzisiejszy występ otrzymał notę 6.8 wg portalu sofascore co czyni go jednym z najlepszych w przegranej drużynie.

Urał Jekaterynburg – Krylją Sowietow 1:3

Andrei Panyukov 90+3’ – Radu Ginsari 28’, Aleksandr Sobolev 79’, Dejan Radonjić 84’