Ligue 1: AS Monaco z pierwszą wygraną

Aktualizacja: 17 sty 2023, 12:23
24 wrz 2019, 23:19

As Monaco zwyciężyło 3:1 z OGC Nice w meczu siódmej kolejki francuskiej Ligue 1. Jest to pierwsze zwycięstwo w obecnych rozgrywkach drużyny z niewielkiego księstwa. Kamil Glik całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.

Pierwszą bramkę ujrzeliśmy w 29. minucie spotkania, a zdobył ją po asyście Cesca Fabregasa Aleksandr Golovin. Odpowiedź gości przyszła na początku drugiej połowy, kiedy to do wyrównania doprowadził Patrick Burner. AS Monaco nie pozostało dłużne, ponieważ dwadzieścia minut później drugą bramkę zdobył Golovin, a wynik spotkania na 3:1 ustalił Ben Yedder w 80. minucie.

Pomimo sporej przewagi w posiadaniu piłki przyjezdni stwarzali sobie dziś znacznie mniej sytuacji strzeleckich od drużyny Kamila Glika.

Zawodnikiem spotkania bezapelacyjnie został Golovin, który do dwóch trafień dołożył asystę. Taki wynik dzisiejszego meczu oznacza, że gospodarze przerwali swoją fatalną passę sześciu spotkań bez wygranej w rozgrywkach Ligue 1 i opuścili przynajmniej na jakiś czas strefę spadkową.