LSK: Pewne zwycięstwo BKS-u

Aktualizacja: 2 lut 2023, 09:31
19 lis 2019, 19:37

W V kolejce Ligi Siatkówki Kobiet BKS Stal Bielsko-Biała  pokonał Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 3:0

Początek meczu to bardzo wyrównana gra (6:6), żaden zespół nie był w stanie zaznaczyć swojej przewagi, drużyny dobrze grały blokiem. Potężnym atakiem ze środka popisała się( 9:9). Po stronie Pałacu dobrze atakowała Vanzurova ( 9:12). W ataku myliła się Różański ( 10:15). Pewnie kończyła piłki Fedusio, utrzymując prowadzenie bydgoszczanek ( 12:17). Jednak po bloku Kossanyiovej straty BKS zostały w dużej mierze zniwelowane ( 15 : 17 ). Po chwili było już 17 : 17 . Na prowadzenie zespół z południa Polski wyprowadziła Różański (18:17). Żurowska była blokowana i atakowała w aut (23:19). Balmas uderzyła między rękami bielszczanek ( 24:22). Po chwili pomyłką seta zakończyła Fedusio  25:22

Drugi set lepiej rozpoczął się dla gospodyń (5:2), trzeba podkreślić ich znakomitą grę w bloku, z dobrej dyspozycji pokazywała się Różański, którea była wyraźną liderką zespołu (7:2). Kąśliwą zagrywką nadzieję w grę bydgoszczanek wlała Żurowska ( 7:4). Biedziak nieczysto wystawiła piłkę ( 11:6). Nieźle ze środka atakowała Stencel (12:9) nieco odrabiając straty zespołu gości. Nie do zatrzymania była  Różański (15:12), (18:14). Przechodzącą piłkę zbiła Moskwa ( 21:16). Różański wciąż grała na niebotycznym poziomie ( 23:17). Skończyła ona także seta znakomitym blokiem ( 25:18)

Trzecia partia na początku stała pod znakiem dobrej gry  bydgoszczanek  ( 2:5). Żurowska dobrze atakowała z kontry (2:6). Kossanyiova skutecznie obiła blok zespołu gości i było 5:6. Żurowska w tym secie ciągnęła grę Pałacu (6:8) . W sam róg boiska uderzyła dobrze dysponowana Kossanyiova ( 8:9 ), jednak liderką BKS w ataku była wciąż Różański (9:10). Na zagrywce Fedusio Pałac zyskał przewagę (9:13). Efektownym blokiem popisała się Kossanyiova ( 12:15), Świrad atakowała ze środka (14:15). Po ataku BKS-u po bloku był remis 16:16. Bardzo sprytnym atakiem popisała się Kossanyiova wyprowadzając gospodynie na dwupunktowe prowadzenie (19:17), prowadzenie powiększyła jeszcze Moskwa znakomitym blokiem ( 20:17). Bielszczanki były świetnie dysponowane w bloku. Kowalczyk utrzymywała BKS na kilkupunktowym prowadzenniu ( 23:19). Po bloku mocno biła Różański ( 24:20). Bydgoszczanki za sprawą serwów Balmas odrobiły prawie wszystkie straty (24:23). BKS nie wypuścił jednak zwycięstwa 25:23

O opinię na temat spotkania zapytaliśmy Martynę Świrad – środkową BKS-u: “Grałyśmy dzisiaj bardzo dobrze w bloku, asekuracji i w ataku, wzajemnie się uzupełniałyśmy, jak jedna nie kończyła ataku, to druga  ją poprawiła. Zagrałyśmy całą drużyną.”

BKS Stal Bielsko – Biała – Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 3:0 ( 25:22, 25:18, 25:23)

MVPAndrea Kossanyiova

BKS : Smidova, DeHoog, Kossanyiova, Różański, Świrad, Drabek, Moskwa, Kowalczyk, Krajewska

Pałac : Żurowska, Mazurek, Vanzurova, Fedusio, Jagła, Ziółkowska, Stencel, Balmas, Biedziak, Rapacz