Maciej Skorża uwielbiany w Japonii. Jego zespół ma fantastyczną serię

Aktualizacja: 24 kwi 2023, 20:16
23 kwi 2023, 14:21

Niezwykłą serię zanotował japoński zespół Urawa Red Diamonds. Drużyna prowadzona przez Macieja Skorżę, nie przegrała już od jedenastu spotkań z rzędu. W niedzielę nie udało jej się jednak wygrać. Tym razem zremisowała z Kawasaki Frontale 1:1. Nie ma to jednak wypływu na ogólną ocenę pracy polskiego szkoleniowca.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Maciej Skorża podbija Japonię. Fantastyczna seria w J1 League

Maciej Skorża po zakończeniu sezonu 2021/2022 rozstał się z Lechem Poznań. Przygoda z Kolejorzem była dla trenera niezwykle udana, gdyż udało mu się wygrać mistrzostwo Polski. Szkoleniowiec poinformował jednak, że musi przerwać współpracę z poznańskim klubem z powodów osobistych.

Skorża dość niespodziewanie powrócił do pracy w listopadzie 2022 roku. Wówczas został trenerem japońskiego klubu Urawa Red Diamonds i teraz tam kontynuuje bardzo dobrą passę w roli trenera. Ostatnie miesiące są dla jego drużyny niezwykle udane.

W niedzielę Urawa Red Diamonds zremisowała z Kawasaki Frontale 1:1. Wynik mógł być jeszcze lepszy, ale w 71. minucie sędzia nie podyktował dla piłkarzy Skorży ewidentnego rzutu karnego. Shinzo Koroki został kopnięty w przez Kotę Takaiego, ale sędzia nie zdecydował się wskazać na jedenasty metr. Pomimo że sędzia nie miał racji, to zawodnicy Urawa Red Diamonds walczyli do końca i w 81. minucie wyrównali stan meczu. Rezerwowy Bryan Linssen, który zaczął mecz na ławce, wykorzystał podanie Takui Ogiwary i trafił na 1:1.

Podopieczni polskiego szkoleniowca nie przegrali od jedenastu spotkań, co jest dobrym prognostykiem przed nadchodzącym dwumeczem z Al-Hilal w finale azjatyckiej Ligi Mistrzów.