Lewandowski żegna się z pucharami! Manchester eliminuje Barcelonę z LE

23 lut 2023, 23:01

FC Barcelona drugi rok z rzędu bardzo szybko żegna się z europejskimi pucharami. W rewanżowym starciu 1/16 finału Ligi Europy Katalończycy przegrali 1:2 z Manchesterem United, który tym samym zapewnił sobie awans do kolejnej rundy.

Pierwszy mecz pomiędzy oboma drużynami na Camp Nou był bardzo ciekawy. Padł wówczas remis 2:2, dlatego przed rozpoczęciem rewanżowego starcia całkiem zasłużenie można było mieć nadzieję na niezwykle interesujący pojedynek. Tak właśnie było.

United wyrzuca Barcę z pucharów

Pierwszą świetną okazję do znalezienia drogi do bramki już w trzeciej minucie miał Bruno Fernandes – Portugalczyk świetnie ściął w pole karne, ale jego strzał obronił Marc-Andre ter Stegen. Kwadrans później pomocnik Manchesteru United miał jeszcze więcej pecha – sfaulował w szesnastce Alejandro Balde i arbiter słusznie wskazał na jedenastkę, którą pewnie na gola zamienił Robert Lewandowski.

W kolejnych minutach spotkanie stało na wyrównanym poziomie – żadna ze stron nie zdołała osiągnąć wyraźnej przewagi. Tuż przed przerwą dobrą szansę miał jeszcze Franck Kessie, ale zabrakło mu nieco szczęścia, aby podwyższyć prowadzenie tuż przed zejściem do szatni.

Druga połowa rozpoczęła się dla Manchesteru United najlepiej jak mogła. Zaledwie 120 sekund po wznowieniu gry Bruno Fernandes dograł do Freda, a ten po dobrym przyjęciu kierunkowym ominął rywala i ładnym uderzeniem doprowadził do wyrównania. Gospodarze generalnie sprawiali znacznie lepsze wrażenie, czego efektem był drugi gol – w 73. minucie Antony popisał się bardzo ładnym strzałem po długim słupku i wyprowadził Manchester United na prowadzenie.

Po wyjściu na prowadzenie gospodarze starali się robić wszystko, aby nie dopuścić do zmiany wyniku. W doliczonym czasie gry idealną okazję miał z kolei Robert Lewandowski, ale jego uderzenie w ostatniej chwili niemal z linii bramkowej wybił Raphael Varane. Ostatecznie bramki już nie padły i to Manchester United awansował do 1/8 finału Ligi Europy!

Manchester United vs FC Barcelona 2:1
0:1 Robert Lewandowski 18′ (karny)