Manchester United wygrywa Carabao Cup! Niezawodni piłkarze zapewnili wygraną z Newcastle

26 lut 2023, 19:51

Prowadzony przez Erika ten Haga Manchester United sięgnął po swoje pierwsze trofeum w tym sezonie. W finale tegorocznej edycji Carabao Cup “Czerwone Diabły” wygrały 2:0 z Newcastle United i po raz szósty w historii sięgnęły po ten puchar.

Manchester United ma za sobą udane dni. W ostatni czwartek drużyna Erika ten Haga wywalczyła awans do 1/8 finału Ligi Europy, eliminując w dwumeczu FC Barcelonę. Newcastle United z kolei cały czas plasuje się z kolei w czołówce tabeli Premier League, walcząć o miejsce w europejskich pucharach w przyszłym sezonie.

Dwa gole Manchesteru United przed przerwą

Możliwość gry w finale Carabao Cup drużyna Manchesteru United wywalczyła po dość łatwym dwumeczu z Nottingham Forest – “Czerwone Diabły” wygrały oba mecze, odpowiednio 3:0 i 2:0. “Sroki” z kolei wyeliminowały Southampton, triumfując w obu spotkaniach (1:0 i 2:1).

Rezultat spotkania rozstrzygnął się już w pierwszej połowie. W 33. minucie po dośrodkowaniu Luke’a Shawa na listę strzelców wpisał się Casemiro, znajdując drogę do siatki po uderzeniu głową. Sześć minut później świetną akcję przeprowadził Marcus Rashford i pokonał Lorisa Kariusa, ale ostatecznie gol został uznany jako trafienie samobójcze Svena Botmana.

Manchester United wygrał Carabao Cup

W drugiej połowie Eddie Howe wpuścił na boisko Alexandra Isaka, który miał pomóc w odrobieniu strat sprzed przerwy. Newcastle nie było jednak w stanie przebić się przez defensywny mur stworzony z piłkarzy “Czerwonych Diabłów”, którzy pokazywali się z bardzo dobrej strony.

“Czerwone Diabły” w sporej części drugiej połowy ograniczali się jedynie do kontrataków, korzystając z dużej ilości wolnego miejsca na boisku. Świetne okazje miał przede wszystkim Bruno Fernandes, ale wynik ostatecznie nie uległ już zmianie.

Manchester United vs Newcastle United 2:0
1:0 Casemiro 33′
2:0 Sven Botman (sam.) 39′

Manchester United dzięki tej wygranej przesunął się na trzecie miejsce pod względem liczby wygranych Pucharów Ligi Angielskiej. Obecnie “Czerwone Diabły” mają na swoim koncie już sześć triumfów. Więcej mają jedynie Manchester City (osiem) i Liverpool (dziewięć).