Strona główna Piłka nożna Mariusz Lewandowski kończy karierę!

Mariusz Lewandowski kończy karierę!

0

66-krotny reprezentant Polski- Mariusz Lewandowski postanowił zakończyć karierę! Były zawodnik m.in Szachtara Donieck postanowił zawiesić korki na kołku w wieku 35 lat!

– Z kopaniem jeszcze nie skończyłem, od czasu do czasu ruszam się po boisku. Ale z poważnym graniem już tak. Wszystko wskazuje na to, że wkrótce ogłoszę koniec kariery – mówi były reprezentant Polski dla “Przeglądu Sportowego”.

– Są w życiu rzeczy ważniejsze od futbolu. Już się w piłkę nagrałem. Owszem, mogłem jeszcze kopać sezon czy dwa, ale wtedy trudniej byłoby mi dopilnować innych spraw. Roczna przerwa świetnie mi zrobiła, poukładałem wszystkie kwestie, a że sportowo jestem do tyłu? Takie życie. Przez całą karierę angażowałem się w futbol bez reszty, poświęcałem każdą wolną chwilę. Z różnym skutkiem, ale nigdy nie robiłem czegoś na pół gwizdka. Czuję się spełniony i zadowolony z tego, co osiągnąłem na boisku – wyjaśnia.

Ostatnim klubem Polaka był PFK Sewastopol jednak my na zawsze zapamiętamy kapitalne spotkania Lewandowskiego przeciwko Portugalii w eliminacjach do Euro 2008 czy w finale ówczesnego Pucharu UEFA z Werderem Brema.

Autor: Damian Wilary

Foto Getty Images