Strona główna Piłka nożna Europejskie puchary Mariusz Pigłowski dla Polski-Sport.pl: “Osłabieniem warszawskiego zespołu będzie brak Miro Radovica”

Mariusz Pigłowski dla Polski-Sport.pl: “Osłabieniem warszawskiego zespołu będzie brak Miro Radovica”

0

Legia Warszawa ma przed sobą ważny mecz w Lidze Europy, który zostanie rozegrany już jutro w stolicy Polski. Rywalem Mistrza naszego kraju będzie Metalist Kharkiv z Ukrainy. Na temat tego spotkania postanowiliśmy porozmawiać z analitykiem piłkarskim – Mariuszem Pigłowskim.

W rozmowie z dziennikarzem serwisu Polski-Sport.pl – Pawłem Skorbem, analityk Pigłowski zwrócił uwagę na fakt, iż szkoleniowiec warszawskiej Legii – Hening Berg – ciągle szuka gry defensywnej i chce, aby jego zespół grał liczne kontrataki. Jako osłabienie szeregów stołecznego klubu, Mariusz typuje brak Miroslava Radovicia, który w ostatnim czasie jest jednym z liderów drużyny.

Legia Warszawa w tym sezonie prezentuje się doskonale. Hening Berg w rozgrywkach europejskich skupia się na tym, żeby jego drużyna grała pewnie w defensywie i szukała miejsca na kontrataki. W tę taktykę doskonale wpisuje się Michał Kucharczyk, który doskonale znajduje przestrzenie za plecami obrońców pokazują się do prostopadłych podań. Osłabieniem warszawskiego zespołu będzie brak Miro Radovica, ale w bardzo dobrej formie znajduje się Orlando Sa, który powinien godnie go zastąpić. Uważam, że Legioniści są faworytem tego meczu” – powiedział Mariusz Pigłowski.


  • Źródło: Własne
    Rozmawiał: Paweł Skorb