Matty Cash z golem przeciwko Brighton. Dedykacja dla Tomka Kędziory!

26 lut 2022, 18:31

Jednym z dzisiejszych meczów Premier League był pojedynek Brighton z Aston Villą. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 0:2. Piękną bramkę w 17. minucie zdobył Matty Cash i zadedykował ją Tomkowi Kędziorze oraz jego rodzinie, z którą przebywa w Kijowie.

Matty Cash do Kędziory – Stay strong bro

Od pierwszych minut na boisku zameldowali się dwaj Polacy. Chodzi oczywiście o Jakuba Modera oraz Matty’ego Casha. Pierwszy z nich raczej szybko będzie chciał zapomnieć o tym meczu ze względu na przeciętny występ i sytuację z 43. minuty, kiedy to mógł zobaczyć czerwoną kartkę. John Brooks oszczędził jednak Polaka. Nie oszczędził go za to Graham Potter i w 63. minucie wprowadził za niego Welbecka.

Cash zanotował natomiast bardzo dobry występ strzelając gola po nieco ponad kwadransie gry. Polak przejął piłkę na krawędzi pola karnego i świetnie uderzył bliżej ziemi w lewy dolny róg bramki strzeżonej przez Sancheza. Oprócz tego bardzo dobrze spisywał się w defensywie, zresztą jak cały zespół.

Moment po trafieniu do siatki, Cash zdjął koszulkę, po czym zaprezentował do kamery dedykację przygotowaną dla Tomasza Kędziora. Były piłkarz Lecha Poznań jest aktualnie zawodnikiem Dynama Kijów i wciąż przebywa na Ukrainie. Piękny gest doceniony został przez Internautów.

Drugą bramkę w 68. minucie zdobył Ollie Watkins wykorzystując fantastyczne podanie w pole karne od Tyrona Mingsa. Ostatni sobotni mecz Premier League to starcie Evertonu z Manchesterem City. Czy Everton wyjdzie z kryzysu? 27. kolejka Premier League – transmisje, kursy, typy.