Matty Cash z asystą, Arsenal wygrywa w dramatycznych okolicznościach! Kiwior tylko na ławce

18 lut 2023, 16:05

W “polskim” meczu na otwarcie 24. kolejki Premier League Arsenal w dramatycznych okolicznościach wygrał na wyjeździe 4:2 z Aston Villą. Asystę zanotował Matty Cash, natomiast Jakub Kiwior przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych.

Przed kilkoma dniami w pojedynku na szczycie tabeli Premier League Manchester City wygrał 3:1 z Arsenalem, dzięki czemu przegonił “Kanonierów” w ligowej tabeli. Dziś natomiast zespół Mikela Artety inaugurował 24. kolejkę rozgrywek i miał nadzieję na powrót do fotel lidera.

Zabójcza końcówka Arsenalu

Pojedynek na Villa Park rozpoczął się dla gospodarzy znakomicie. Już w piątej minucie Matty Cash dograł do Ollie Watkinsa, ten wygrał pojedynek z obrońcą Arsenalu i otworzył wynik spotkania. Aston Villa cieszyła się z wygranej tylko przez 10 minut – na 1:1 wyrównał Bukayo Saka, który efektownym uderzeniem wykorzystał zamieszanie w polu karnym.

Do przerwy prowadzili jednak gospodarze – w 31. minucie Philippe Coutinho bardzo ładnym strzałem pokonał Aarona Ramsdale’a. W drugiej połowie Arsenal zaczął odrabiać straty. Sygnał do ataku dał Ołeksandr Zinczenko, który w 61. minucie po asyście Martina Odegaarda trafił do siatki ładnym, mierzonym uderzeniem.

Kluczowe momenty tego spotkania wydarzyły się w doliczonym czasie gry, a w roli głównej był bramkarz Aston Villi, Emiliano Martinez. Najpierw Argentyńczyk miał sporego pecha – piłka po strzale Jorginho odbiła się od obramowania bramki, po czym odbiła się od pleców golkipera i wpadła do siatki. W ostatniej akcji meczu Martinez pobiegł w pole karne Arsenalu do rzutu rożnego. Goście wykonali jednak szybki kontratak, a Gabriel Martinelli bez problemu umieścił piłkę w pustej bramce.

2:4 Gabriel Martinelli 90+8′

Po raz kolejny całe spotkanie na ławce rezerwowych przesiedział Jakub Kiwior, który jeszcze nie doczekał się debiutu w koszulce Arsenalu. Obecnie “Kanonierzy” prowadzą w ligowej tabeli z przewagą trzech punktów nad Manchesterem City i jednym zaległym meczem. “The Citizens” zagrają swoje spotkanie o 16:00 – na wyjeździe zmierzą się z Nottingham.