Strona główna Strzelectwo sportowe ME w strzelectwie z broni pneumatycznej: Klaudia BREŚ Mistrzynią Europy w pistolecie...

ME w strzelectwie z broni pneumatycznej: Klaudia BREŚ Mistrzynią Europy w pistolecie pneumatycznym!

0
flickr.com

Klaudia BREŚ odniosła największy życiowy sukces w swojej dotychczasowej karierze sportowej zdobywając złotym medal i tytuł Mistrzyni Europy w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego podczas zakończonego w dniu 24 marca czempionatu w chorwackim Osijeku.

Polka przez całą finałową rywalizację była w ścisłej czołówce tej konkurencji, przez pewien długi moment nawet prowadziła, by przed ostatnią rundą dać się wyprzedzić o 0,5 punktu Greczynce Annie KORAKAKI, mistrzyni olimpijskiej z Rio de Janeiro. KORAKAKI nie wytrzymała jednak presji i oddała słaby strzał na koniec rywalizacji, co skrzętnie wykorzystała Klaudia BREŚ zdobywając finalnie 243,2 punktu i wygrywając ostatecznie z Mistrzynią Olimpijską o 0,3 punktu. Trzecie miejsce zdobyła z dużą stratą Węgierka Veronika MAYOR – 219.5 punktu.

Dotychczas największym sukcesem Klaudii Breś był srebrny medal mistrzostw Europy w Baku sprzed z roku 2017, a także brązowy w rywalizacji drużynowej na czempionacie Starego Kontynentu w 2015 roku.

Medal naszej zawodniczki był jedynym medalem zdobytym przez reperezentatów Polski na Mistrzostwach w Osijeku.

Warto również pamiętać, iż konkurencja strzelania z pistoletu pneumatycznego kobiet znajduje się w programie Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Komentarze