Mecz sezonu w Szczecinie?! Grad goli i wygrana Legii nad Pogonią

27 wrz 2023, 22:09

Ten mecz z pewnością znajdzie się w czołówce najbardziej emocjonujących spotkań tego sezonu! W zaległym starciu 6. kolejki PKO BP Ekstraklasy Legia Warszawa wygrała na wyjeździe 4:3 z Pogonią Szczecin, choć trzykrotnie musiała gonić wynik, a całą drugą połowę grała w osłabieniu.

Emocjonująca pierwsza połowa na remis

Po udanym początku spotkania i przeciwstawianiu się atakom Legii, w 29. minucie Pogoń Szczecin zasłużenie wyszła na prowadzenie. Na prawym skrzydle piłkę otrzymał Linus Wahlqvist, po czym zagrał w pole karne do wybiegającego Kamila Grosickiego. Ten bez większego problemu celnym strzałem pokonał Kacpra Tobiasza.

Gospodarze nie cieszyli się zbyt długo z prowadzenia. W 33. minucie Paweł Wszołek dostał piłkę z prawej strony pola karnego i zagrał w jego centralną część, a tam w swoim stylu, czyli głową do siatki trafił Tomas Pekhart. Był to już 10. asysta skrzydłowego Legii w tym sezonie.

Jeszcze przed przerwą drużyną Kosty Runjaicia została osłabiona. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry Artur Jędrzejczyk, będąc już na ziemi, starł się z Efthymiosem Koulourisem. Obrońca Legii najpierw został ukarany żółtą kartką, ale arbiter po obejrzeniu powtórki zamienił karę na “czerwo”.

Festiwal bramek w drugiej połowie

Sześć minut po zmianie stron Pogoń ponownie prowadziła. Alexander Gorgon wyłuskał piłkę spod nóg Josue i dograł ją do Koulourisa, który silnym strzałem lewą nogą pokonał Kacpra Tobiasza. Portugalczyk popełnił duży błąd i tego gola jak najbardziej należy zaliczyć na jego konto.

Później sytuacja zmieniała się niczym w kalejdoskopie. W 69. minucie sprytnym strzałem głową na 2:2 trafił Paweł Wszołek. Po upływie 120 sekund Wahan Biczachczjan pięknym strzałem lewą nogą ponownie wyprowadził Pogoń na prowadzenie, nie dając Kacprowi Tobiaszowi szans na szybką reakcję.

Pomimo gry w osłabieniu, Legia nie zamierzała się poddawać i dostała za to nagrodę. W 78. minucie do wyrównania doprowadził Jurgen Elitim, korzystając przy okazji z rykoszetu, a sześć minut później na 4:3 dla gości trafił Steve Kapuadi, dla którego było to premierowe trafienie w klubie z Warszawy.

3:4 Steve Kapuadi 84′

Ciężkie początki Krzysztofa Piątki w Turcji. Polak pomimo wielu strzałów na bramkę wciąż bez gola