1/8 finału LM: Męczarnie Interu i wpadka Manchesteru City

23 lut 2023, 07:45

W środowy wieczór dobiegła końca seria pierwszych meczów 1/8 finału Ligi Mistrzów. Inter Mediolan minimalnie wygrał na własnym stadionie z FC Porto, natomiast RB Lipsk wyrwał cenny remis w pojedynku z Manchesterem City.

Wtorkowe mecze 1/8 finału Ligi Mistrzów rozpaliły kibiców. W dwóch spotkaniach padło aż dziewięć bramek – Napoli wygrało na wyjeździe 2:0 z Eintrachtem Frankfurt, natomiast Real Madryt po znakomitym starciu wygrał na Anfield z Liverpoolem aż 5:2. W środę goli było trzy razy mniej.

Minimalna wygrana Interu

W środowy wieczór Inter Mediolan chciał co najmniej powtórzyć osiągnięcie rywala zza miedzy, który w ubiegłym tygodniu wygrał 1:0 z Tottenhamem. Podopieczni Simone Inzaghiego byli wskazywani na faworytów pojedynku z FC Porto, ale jak się okazało, mecz nie należał do najłatwiejszych. Dodatkowego smaczku dodawał fakt, że trener portugalskiej ekipy Sergio Conceicao grał niegdyś w barwach Interu.

Wszystko, co najciekawsze w tym spotkaniu wydarzyło się w drugiej połowie. W 78. minucie pomocnik gości Otavio obejrzał drugą żółtą kartkę i osłabił swój zespół na ostatni kwadrans meczu. W 86. minucie wykorzystał to Romelu Lukaku, który po dośrodkowaniu Nicolo Barelli najpierw trafił w słupek, a po chwili pokonał bramkarza FC Porto i zapewnił Interowi minimalną wygraną.

Inter Mediolan vs FC Porto 1:0
1:0 Romelu Lukaku 86′

Manchester City dał sobie wyrwać zwycięstwo

Na Red Bull Arena w Lipsku gospodarze mierzyli się z Manchesterem City, który jak co roku jest wskazywany w roli jednego z faworytów do wygrania rozgrywek. W środowym starciu podopieczni Pepa Guardioli również mieli mieć dość łatwą przeprawę, ale zespół z Bundesligi na to nie pozwolił, notując cenny remis przed rewanżem.

W 27. minucie rezultat otworzył Riyad Mahrez, który skorzystał z błędu piłkarza rywali i po dograniu od Ilkaya Gundogana znalazł drogę do bramki. Do wyrównania doszło w 70. minucie. Po celnej wrzutce Marcela Halstenberga w polu karnym najwyżej wyskoczył Josko Gvardiol, który wykorzystał niepewne zachowanie Edersona i skierował piłkę do siatki strzałem głową.

RB Lipsk vs Manchester City 1:1
0:1 Riyad Mahrez 27′
1:1 Josko Gvardiol 70′

Rewanżowe starcia pomiędzy tymi zespołami odbędą się za trzy tygodnie. Pojedynki FC Porto z Interem Mediolan, a także Manchesteru City w RB Lipsk zaplanowano na 14 marca.