Mecze w LaLiga będą dłuższe. W życie wchodzi ważna zmiana

3 sie 2023, 17:22

W rozpoczynającym się w przyszły weekend nowym sezonie hiszpańskiej LaLiga dojdzie do istotnej zmiany. Wzorem meczów z ostatniego mundialu w Katarze, sędziowie będą mogli doliczać więcej dodatkowego czasu gry, na przykład za strzelonego gola czy przeprowadzone zmiany.

Mecze w LaLiga będą dłuższe

Podczas ostatnich mistrzostw świata w Katarze wiele spotkań trwało blisko lub nawet ponad 100 minut. Wszystko za sprawą nowych założeń od FIFA, w myśl których sędziowie mieli skrupulatnie doliczać dodatkowe minuty za wszelkie przerwy w grze, w tym również spowodowane grą na czas danej drużyny.

Teraz na taki krok zdecydowano się w Hiszpanii. Stacja radiowa COPE przekazała, że w najbliższym sezonie arbitrzy będą prowadzić mecze na podobnych zasadach. Za każdą zdobytą bramkę doliczona ma być jedna minuta, za każdą zmianę – 30 sekund, a za grę na czas dodatkowe sekundy.

Mecze w Hiszpanii będą mogły być odwołane

Tak jak to miało miejsce na mundialu w Katarze, najpewniej kibice będą musieli się przygotować na średnio 10 minut więcej czasu gry. W niektórych przypadkach, w zależności od intensywności danego spotkania, będzie ono mogło trwać nawet kwadrans dłużej.

Dodatkową zmianą o charakterze przepisowym w najbliższym sezonie LaLiga ma być mozliwość odwołania meczu, jeśli w jego trakcie dojdzie do zdarzenia o podłożu rasistowskim. Nowelizacja wprowadzona przez Ministerstwo spraw wewnętrznych Hiszpanii pozwala także usunąć z trybun podejrzanych kibiców.

Nowy sezon hiszpańskiej LaLiga startuje już 11 sierpnia, kiedy to Almeria zagra z Rayo Vallecano (19:30). Mistrz Hiszpanii, FC Barcelona rozpocznie rozgrywki od wyjazdowego meczu z Getafe (13 sierpnia, 21:30), a Real Madryt zagra na wyjeździe z Athletikiem Bilbao (12 sierpnia, 21:30).