Medyk Konin rozpoczął walkę o Champions League!

Aktualizacja: 25 cze 2015, 14:36
9 sie 2014, 13:58

Piłkarki Medyka Konin świetnie zainaugurowały turniej o awans do kobiecej ligi mistrzyń!

W pierwszy meczu nasze zawodniczki pokonały pewnie 3:0 gospodynie turnieju, bośniacki WFC SFK 2000 Sarajewo.

Bramki dla Medyka strzeliła najpierw młoda Ewa Pajor- w 6. minucie, 8 minut później wynik podwyższyła Anna Gawrońska, a 8 minut po zmianie połów wynik ustaliła Natalia Pakulska.

W turnieju eliminacyjnym biorą udział jeszcze ZSK Koczani z Macedonii oraz fińska drużyna Aland United.

Zwycięzcy 8 grup, oraz dwie najlepsze drużyny z drugich miejsc awansują do fazy pucharowej, gdzie czekają już 22 najlepsze kobiece drużyny.

W poprzedniej edycji Champions League triumfowały zawodniczki niemieckiego VFL Wolfsburg, które w finale pokonały 4:3 szweckie Tyreso FF.

Autor: Damian Wilary