Medyk Konin wygrywa drugi mecz w drodze do Champions League!

Aktualizacja: 25 cze 2015, 14:36
11 sie 2014, 18:46

Medyk Konin w drugiej kolejce grupy eliminacyjnej rozgromił 7:0 fińskie Aland United. Cztery bramki dla zwycięskiego zespołu zdobyła Ewa Pajor.

Koninianki urządziły sobie w meczu prawdziwą strzelaninę, choć pierwsza połowa na to nie wskazywała bo wygrywały po niej “tylko” 2:0. Polski zespół objął prowadzenie w 22 min. za sprawą niezawodnej Ewy Pajor. Bramkę do szatni, podwyższając wynik zdobyła Gawrońska w 44 min.

Drugą połowę od mocnego uderzenia zaczęły Polki, które w 48 min prowadziły już 3:0. Drugi raz na listę strzelców wpisała się Pajor. W 53 min. było już 4:0. W końcówce meczu Medyk dobił jeszcze rywali zdobywając trzy bramki kolejno w 79, 84 i 91 min.

Kolejny mecz Medyka, już o pietruszkę, z najsłabszym zespołem grupy eliminacyjnej – mołdawskim ŻFK Koczani w czwartek o 17.

Medyk Konin zapewnił już sobie awans do 1/16 finału Ligi Mistrzów Kobiet, gdzie czekają tam już tacy rywale jak Barcelona. Lyon, Wolfsburg, PSG, Liverpool czy też nie miło kojarzący się szczególnie kibicom Lecha, Stjarnan.

Autor: Bartosz Węgielnik