Messi dał kolejne show. Dwa gole i asysta Argentyńczyka [WIDEO]

26 lip 2023, 08:29

Leo Messi rozegrał drugie spotkanie dla Interu Miami i ponownie potwierdził swoją klasę. W godzinach nocnych jego zespół rozbił 4:0 Atlantę United, a Argentyńczyk dwukrotnie wpisał się na listę strzelców i zanotował asystę.

Dwa gole Messiego dla Interu Miami

W ostatnią sobotę Inter Miami rozegrał pierwsze spotkanie w ramach Leagues Cup. Drużyna zarządzana przez Davida Beckhama wygrała 2:1 z Cruz Azul, a zwycięskiego gola w doliczonym czasie gry z rzutu wolnego strzelił Leo Messi, dla którego była to debiutancka bramka w ekipie z MLS.

W rozgrywanym dziś w nocy polskiego czasu starciu przeciwko Atlancie United Messi ustrzelił dwa kolejne gole. W 8. minucie wykończył akcję tuż po tym, jak chwilę wcześniej trafił w słupek. W 22. minucie z kolei wykorzystał dobre podanie od Roberta Taylora i podwyższył na 2:0.

To jednak nie wszystko, jeśli chodzi o wkład Argentyńczyka w ten pojedynek. W 53. minucie Taylor ustalił wynik spotkania na 4:0, a asystował mu właśnie Messi. Mistrz świata z 2022 roku przebywał na murawie do 78. minuty.

Przed Messim mecz z “polskim” Charlotte FC

Dzięki temu zwycięstwu Inter Miami jest bliski awansu do 1/16 finału Leagues Cup, mając komplet punktów w tabeli dziesiątej grupy. Zarówno Cruz Azul, jak i Atlanta United mają zerowy dorobek punktowy, ale czeka je jeszcze bezpośredni pojedynek.

Przed drużyną Leo Messiego niemal miesięczna przerwa, po której wróci do rozgrywek amerykańskiej MLS. 21 sierpnia Inter Miami zagra przed własną publicznością z Charlotte FC, w którego barwach występują Karol Świderski, Kamil Jóźwiak i Jan Sobociński.

Srdjan Plavšić dołącza do Rakowa Częstochowa. Poważne wzmocnienie na europejskie puchary