Strona główna Piłka nożna Mikołaj Smoląg dla Polski-Sport.pl: “Reprezentanci Polski stają się głównymi postaciami w swoich...

Mikołaj Smoląg dla Polski-Sport.pl: “Reprezentanci Polski stają się głównymi postaciami w swoich zespołach, co będzie miało przełożenie na grę kadry”

0

Piątkowy pojedynek reprezentacji Polski z Gruzją zapowiada się na tyle ciekawie, że jest obiektem licznych rozważań ekspertów. 18 listopada kadra prowadzona przez Adama Nawałkę zagra natomiast towarzysko ze Szwajcarią, a my na temat tego pojedynku rozmawialiśmy z analitykiem piłkarskim – Mikołajem Smolągiem.

Zdaniem Smoląga, reprezentacja naszego kraju w ostatnim czasie prezentowała solidną grę, co potwierdza dorobek punktowy Polaków w eliminacjach do Mistrzostw Europy: “Reprezentacja Polski przystąpi do spotkania po meczu eliminacyjnym z Gruzją W ostatnich meczach nasza kadra prezentowała solidną grę, zdobywając w 3 spotkaniach eliminacyjnych do ME – 7 punktów. Robert Lewandowski, Paweł Olkowski, Arkadiusz Milik i Grzegorz Krychowiak w ostatnich ligowych meczach stanowili o sile swoich zespołów. Reprezentanci Polski stają się głównymi postaciami w swoich zespołach, co będzie miało przełożenie na grę kadry.

Analityk nie ukrywał również, że Szwajcaria może być ciężkim rywalem. Jako przykład podał on golkipera tejże ekipy, mającego jedne z lepszych notować w niemieckiej Bundeslidze: “Selekcjoner reprezentacji Szwajcarii – Vladimir Petković – powołał mocną kadrę na towarzyskie spotkanie z Polską, które odbędzie się 18 listopada. Bramkarz – Yann Sommer –  z Borussi Moenchengladbach stracił w dotychczasowych kolejkach Bundesligi zaledwie 6 bramek. Mniej goli w najwyższej niemieckiej klasie rozgrywkowej stracił do tej pory tylko pierwszy golkiper reprezentacji Niemiec – Manuel Neuer.”

Jak potoczy się towarzyskie starcie Polaków ze Szwajcarami? Odpowiedź na to pytanie poznamy 18 listopada, a mecz rozegrany stadionie na płycie głównej Stadionu Miejskiego we Wrocławiu.


  • Źródło: Własne
    Rozmawiał: Paweł Skorb