Liga Mistrzów. Milan wyrzuca Napoli, Real znacznie lepszy od Chelsea

18 kwi 2023, 22:59

We wtorek (18 kwietnia) rozegrano pierwsze rewanżowe spotkania w ramach ćwierćfinałów Ligi Mistrzów. Na Stamford Bridge Chelsea podejmowała Real Madryt, z którym to przegrała 0:2. Z kolei na Stadio Diego Armando Maradona awans do dalszej fazy Champions League wywalczyli sobie piłkarze AC Milan, którzy okazali się lepsi w dwumeczu do SSC Napoli.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

AC Milan lepszy SSC Napoli. Zieliński nie wygra Ligi Mistrzów

Już po losowaniu było wiadomo, że w półfinale Ligi Mistrzów 2022/2023 zagra przynajmniej jeden zespół z Półwyspu Apenińskiego. Los chciał bowiem, że w 1/4 trafiły na siebie SSC Napoli oraz AC Milan. W pierwszym meczu lepiej poszło drużynie z północy Włoch, która wygrała na San Siro 1:0.

Rewanż na Stadio Diego Armando Maradona zapowiadał się więc niezwykle interesująco, a kibice zastanawiali się, czy liderzy Serie A będą w stanie odrobić stratę. Pomimo częstszego posiadania piłki i znacznie większej liczby okazji bramkowych ta sztuka podopiecznym Luciano Spallettiego się jednak nie udała.

To bowiem AC Milan strzelił pierwszego gola w tym meczu. Zdobywcą bramki  na 0:1 został Olivier Giroud, który wpakował futbolówkę do siatki w 43. minucie. Francuz mógł mieć na swoim koncie zresztą dwa trafienia. W 22. minucie meczu zmarnował jednak rzut karny. Napoli pod koniec jeszcze wyrównało, ale było to zbyt mało, aby wywalczyć awans.

Real Madryt pokazał ekipie Chelsea FC miejsce w szeregu

We wtorek na Stamford Bridge rozegrane zostało spotkanie Chelsea – Real Madryt. Do Londynu Królewscy udali się z dwubramkową przewagą, którą wywalczyli w pierwszym meczu na Estadio Santiago Bernabéu.

Podczas swojego pobytu na Wyspach Brytyjskich hiszpańscy piłkarzy ponownie pokazali, że są znacznie lepszym zespołem niż The Blues i po raz kolejny wygrali mecz różnicą dwóch goli. Tym razem na listę strzelców wpisywał się Rodrygo. Za pierwszym razem asystował mu Vinicius Junior, natomiast za drugim Federico Velde.