[WIDEO] MILIK show! Doppietta Polaka w starciu z Hellasem.

Aktualizacja: 17 sty 2023, 10:14
19 paź 2019, 19:55

SSC Napoli z Arkadiuszem Milikiem i Piotrem Zielińskim w składzie pokonała beniaminka z Verony 2-0. Obie bramki dla gospodarzy zdobył Milik, dla którego były to pierwsze trafienia w tym sezonie Serie A.

W Neapolu na Stadio San Paolo w ramach ósmej kolejki włoskiej Serie A spotkały się drużyny SSC Napoli oraz Hellasu Verona. Po 7 rozegranych kolejkach obie drużyny w tabeli dzieliło zaskakująco mało, bo zaledwie 4 punkty. W poprzednich pięciu starciach pomiędzy tymi drużynami zawsze górą była drużyna Napoli, więc strata punktów w tym meczu byłaby sporą niespodzianką.

Na murawę w Neapolu od pierwszej minuty wybiegli Arkadiusz Milik oraz Mariusz Stępiński. Na ławce rezerwowych natomiast rozpoczęli ten mecz Piotr Zieliński, a także Paweł Dawidowicz.

Przez pewien okres pierwszej połowy można było mieć wrażenie, że piłkarze obu drużyn zamienili się koszulkami, bo raz po raz piłka znajdowała się w okolicach bramki Alexa Mereta. W 37. minucie impas w ofensywie drużyny Napoli został jednak przełamany – Callejon, który chwilę wcześniej wykonywał rzut rożny z lewej strony boiska otrzymał podanie i nie zwlekając uruchomił wbiegajacego w “szesnastkę” Fabiana Ruiza, który zagrał wzdłuż bramki, a tam na piłkę czekał już Arkadiusz Milik, który z zimną krwią uprzedził obrońców i umieścił piłkę w siatce wyprowadzając drużynę gospodarzy na prowadzenie w tym spotkaniu. Dla Milika był to pierwszy od kwietnia gol w Serie A. Do przerwy Napoli prowadziło 1-0.

Na drugą odsłonę spotkania gracze Ancelottiego wyszli świadomi swoich nie przeciętnych umiejętności. W 67. minucie po rzucie wolnym wywalczonym przez Piotra Zielińskiego, który dwie minuty wcześniej zameldował się na murawie drugą bramkę w tym spotkaniu zdobył Arkadiusz Milik. Polak wbiegł przed obrońców i wykorzystał dośrodkowanie Insigne na pierwszy słupek.

Więcej goli w tym spotkaniu kibice zgromadzeni na Stadio San Paolo nie zobaczyli. Napoli zainkasowało trzy punkty zbliżając się na punkt do trzeciej w tabeli Atalanta Bergamo.

W następnej kolejce Serie A Napoli zmierzy się na wyjeździe ze SPAL, podczas gdy Hellas podejmie u siebie drużynę Sassuolo.

W międzyczasie drużynę Milika i Zielińskiego czeka jeszcze wyjazdowe starcie w Lidze Mistrzów z Salzburgiem, które zostanie rozegrane w środę.

SSC Napoli – Hellas Verona 2:0 (1:0)