Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Mistrz zaczyna bój o obronę tytułu

Mistrz zaczyna bój o obronę tytułu

0

Dzisiaj swoje zmagania w ekstraklasie rozpoczyna Mistrz Polski – Legia Warszawa.  Na początek najlepsza drużyna w kraju, podejmie na własnym stadionie beniaminka – GKS Bełchatów.

Bełchatów to drużyna, która po roku gry w I lidze zdołała błyskawicznie wrócić do najwyższej klasy rozgrywkowej. Klub znacząco wzmocnił swoje szeregi przed bojem o jak najwyższe miejsca w T-mobile Ekstraklasa. Do klubu przyszedł M.in Bartosz Ślusarski, Emilijus Zubaz czy Błażej Telichowski.

Piłkarze Bełchatowskiej drużyny nie boją się Legii i zapowiadają, że dobiją Warszawiaków (Remis z półamatorskim St. Patrick’s Athletic w EL.LM 1:1).

Mecz na Łazienkowskiej będzie jednostronnym wydarzeniem – komentuje Bartosz Bereszyński. Obrońca Legii zapewnia, że Legia poradzi sobie z rywalem i zrobi pierwszy z wielu kroków do ponownej obrony Mistrzowskiego tytułu.

– Czekamy z niecierpliwością na początek sezonu ekstraklasy, na nasz sobotni pojedynek. W poprzednich rozgrywkach okazaliśmy się przecież najlepsi. Chcemy, aby teraz było podobnie, dlatego liczymy na dobry start. – komentuje trener Wojskowych – Hening Berg.

Warto dodać, że w rundzie zasadniczej poprzedniego sezonu, Legia wygrała 12 z 15 spotkań na własnym stadionie, 2 przegrała (1 walkower z Jagiellonią) oraz odnotowała 1 remis. W grupie Mistrzowskiej Warszawska drużyna wygrała 3 z 4 spotkań na własnym terenie. To pokazuje jak trudno będzie miał dzisiaj Bełchatów z wywiezieniem zadowalającego wyniku.

Legia Warszawa – GKS Bełchatów godz. 20:30

Stadion: Pepsi Arena, Łazienkowska 3

Sędzia: Daniel Stefański

 

Autor: Grzegorz Hetman