Santos ocenił blamaż z Mołdawią. “Mój pomysł na mecz był właściwy”

30 cze 2023, 11:23

Fernando Santos otwarcie opowiedział o niedawnym meczu z Mołdawią, zakończonym wstydliwą porażką reprezentacji Polski 2:3. Portugalski szkoleniowiec ocenił, że jego zdaniem przygotował odpowiedni plan taktyczny na to spotkanie.

Santos ocenił mecz z Mołdawią

Fatalny mecz reprezentacji Polski z Mołdawią z pewnością będzie omawiany jeszcze przez długi czas. Porażka 2:3 ze zdecydowanie niżej notowanym rywalem to jeden z największych blamaży w historii polskiej piłki. Fernando Santos postanowił odnieść się do tego meczu.

Jeśli przyjrzymy się dokładniej meczowi z Mołdawią, to plan gry i sposób, w jaki go realizowaliśmy w pierwszej połowie, poskutkował. Innymi słowy – wydaje mi się, że mój pomysł na ten mecz był właściwy – powiedział Portugalczyk w wywiadzie dla “Przeglądu Sportowego”.

Santos dodał, że oczywiście wymaga poprawy w wielu aspektach.Jasne, że kiedy się przegrywa, pojawia się tendencja do zapominania o rzeczach, które były dobre. Powinniśmy się skupić na poprawie naszych błędów, począwszy ode mnie, ale nie możemy również zapomnieć o tym, że istnieją kwestie, które są dobre, a które ciągle będziemy poprawiać – przyznał.

Santos skomentował słowa Bednarka

Selekcjoner polskiej kadry został również zapytany o to, jak zareagował na słowa Jana Bednarka. Obrońca po końcowym gwizdku przyznał, że “jego zdaniem drużyna chciała zagrać drugą połowę na stojąco” i myślała, że “zaraz jedzie na wakacje”.

Nie będę komentować słów, zanim nie porozmawiam z piłkarzem i nie poznam kontekstu, w jakim zostały użyte. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że mecze międzynarodowe kończą się dopiero wtedy, gdy sędzia zagwiżdże po raz ostatni. Wiemy, że cechy wolicjonalne, chęci i determinacja zawsze muszą być u nas na najwyższym poziomie, bo tak właśnie będzie w przypadku każdego rywala – skomentował.

“Marca” wybrała najlepszego piłkarza sezonu 2022/23. Lewandowski poza pierwszą dziesiątką