Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Największa niewiadoma ligi zaczyna rozgrywki

Największa niewiadoma ligi zaczyna rozgrywki

0

Już dziś o godzinie 18 odbędzie się chyba najciekawsze spotkanie 1. kolejki T-Mobile Ekstraklasy! W Białymstoku Jagiellonia Białystok zmierzy się z zapowiadaną nową siłą w ekstraklasie- Lechią Gdańsk!


Białostocki zespół prowadzi Michał Probierz, czyli szkoleniowiec, który jeszcze w poprzednim sezonie prowadził Lechię. To da na pewno dodatkowy smaczek. Niestety, letnie okno transferowe nie było zbyt obfite w wzmocnienia przez gospodarzy.  Białostoczanie pozyskali Radosława JasińskiegoPatryka TuszyńskiegoPovilasa LeimonasaSebastiana Maderę i Marka Wasiluka. Do zespołu wrócił z wypożyczenia młody i perspektywiczny Damian Kądzior. Czyli tak jak widać nowi zawodnicy nie powalają na kolana. Co innego ubytki, które są dość znaczące. Zespół opuścili bowiem Giorgi PopchadzeAdam Dźwigała,Bekim BalajDawid Plizga i Ugochukwu Ukah, czyli przynajmniej po jednym podstawowym zawodnikiem z każdej formacji!

Co więcej pewna jest absencja Michała Pazdana, który z powodu kontuzji będzie pauzował aż do września.

Przewidywany skład Jagiellonii Białystok:

Jagiellonia Białysok

Całkowicie inna sytuacja w Lechii Gdańsk! Tam istne szaleństwo transferowe, i to nie byle jakie szaleństwo. Władze klubu pozbyli się 12 najsłabszych piłkarzy, a z drugiej strony pozyskali takich zawodników jak: Ariel BorysiukAdam DźwigałaDaniel ŁukasikMateusz MożdżeńBartłomiej Pawłowski, Thiago Valente oraz Dariusz Trela.

Ponad to, tuż przed rozpoczęciem sezonu Lechia postraszyła wszystkich gromiąc 25-krotnego mistrza Grecji, Panathinaikos Ateny aż 4:0 po bramkarz Vranjesa, Pawłowskiego, Janickiego i Makuszewskiego.

Czy Lechia potwierdzi swoją moc i pokona osłabioną Jagiellonię? O tym przekonamy się wieczorem, ale na pewno warto ten mecz zobaczyć!

Przewidywany skład Lechii Gdańsk:

Lechia Gdańśk

Jagiellonia Białystok – Lechia Gdańsk / sb. 19.07.2014 godz. 18:00

Autor: Damian Wilary

Foto: Lechia.pl