Napoli zwolni Spallettiego? Zespół skompromitował się w meczu przeciwko Empoli

25 kwi 2022, 19:40

W niedzielę Napoli najprawdopodobniej zaprzepaściło szansę na zdobycie mistrzostwa Włoch. Drużyna Luciano Spallettiego prowadziła 2:0 w meczu z Empoli, aby ostatecznie przegrać to spotkanie, tracąc trzy gole w 10 minut. Włoskie media twierdzą, że może to poskutkować zwolnieniem szkoleniowca.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Do końca sezonu Serie A pozostały cztery mecze. Napoli traci do lidera ligowej tabeli już pięć punktów. Zespół z Mediolanu ma jednak jeden mecz rozegrany mniej niż ekipa prowadzona przez Luciano Spallettiego. Wydaje się więc, że ponownie mistrzostwo Włoch przejdzie zespołowi z południa Italii koło nosa. Ostatni raz w Neapolu mogli cieszyć się z wygranej w Serie A jeszcze w 1990 roku.

Odejdzie Spalletti, przyjdzie Italiano?

Niezadowolony z takiego obrotu sprawy ma być właściciel SSC Napoli Aurelio De Laurentiis. Włoski przedsiębiorca od lat marzy o wygranej w Serie A i po kompromitującej porażce z Empoli zastanawia się, czy nie powinien zainwestować w nowego szkoleniowca. Właściciel klubu ma być bardzo rozgoryczony niedzielnym starciem, w którym jego zespół stracił trzy gole w dziesięć minut.

Operacja zmiany trenera wiązałaby się jednak ze sporymi kosztami. Przede wszystkim dlatego, że umowa Spallettiego obowiązuję aż do 30 czerwca 2024 roku. Oznacza to, że przez kolejne dwa lata właściciel Napoli musiałby opłacać dwóch trenerów, w przypadku, gdyby 63-latek nie znalazł sobie nowego pracodawcy.  Ponadto De Laurentiis chciałby, aby na jego miejsce przyszedł opiekun Fiorentiny Vinvenzo Italiano.

Problem w tym, że ma on w swoim kontrakcie klauzulę, która wynosi aż 10 milionów euro. Dodatkowo ważna jest tylko w dniach od pierwszego do piętnastego czerwca. Jeśli więc w Neapolu realnie myślą nad zmianą szkoleniowca, będą musieli podjąć decyzję jeszcze przed startem okna transferowego.